Exkluzívne: Z Vinczeovej bola opäť módna múza, Dendis v nej otvoril inú ženu

, 30.11.2019 17:26

Moderátorka Adela Vinczeová je pre mnohých dizajnérov snom. Obliecť známu slovenskú tvár je výzva a súčasne aj spôsob, ako zviditeľniť vlastný dizajn a tvorbou osloviť širšie publikum. To sa darí aj vďaka špeciálnej cene Mladý módny tvorca.

Moderátorka Adela Vinczeová v kreácii od...
Moderátorka Adela Vinczeová v kreácii od slovenského dizajnéra Pavla Dendisa. Autor: Nadácia Tatra banky

Už desiatykrát sa tento rok známa televízna moderátorka stala múzou pre slovenského tvorcu, ktorého vyberá organizačný tím v rámci vyhlásenia Ceny Nadácia Tatra banky za umenie. Po menách ako Boris Hanečka, Marcel Holubec či Lenka Sršňová sa tento rok chopil príležitosti Pavol Dendis.

Mali sme možnosť navštíviť ateliér ešte niekoľko týždňov pred piatkovým galavečerom a s našou kamerou sa zúčastniť na skúške šiat. Pre Vinczeovú bola spolupráca s mladým autorom, ktorý začiatkom októbra bodoval aj s kolekciou Unseen na akcii Fashion LIVE!, veľmi príjemná.

VIDEO s Adelou Vinczeovou tu:

„Prebiehala veľmi hladko, ale myslím si, že to bolo obojstranné. Ja zase veci veľmi nekomplikujem, ale zároveň som sa dostala do modelu, ktorý mi sedel – hneď od prvého momentu. Pretože je zaujímavý, ale zároveň nositeľný a nie je nejakým spôsobom akrobaticky náročný – ani nosením, ani ničím, čo sa pri dizajnových kúskoch občas stáva,“ vysvetlila pre Pravdu sympatická moderátorka.

V dizajnérskych kreáciách ju vidieť pomerne často najmä pri pracovných aktivitách. Byť múzou pre dizajnéra je však pre ňu vlastne akýmsi umeleckým zážitkom. „Je to akoby ste tvorili na plátno, ktorým je ľudské telo. Charakter, nejaká energia a štýl a zároveň do toho vkladáte svoje nápady a kreativitu. To je pre mňa absolútne umenie,“ skonštatovala Adela Vinczeová, ktorá sa v piatkový večer ocitla na pódiu celá v čiernej farbe. Hoci ju verejnosť vníma skôr vo výraznejších a živších odtieňoch, ona sama vraj čiernu miluje. „V tomto som trošku taký módny Zuckerberg. V súkromí nosím čiernu veľmi často,“ konštatovala.

VIDEO s dizajnérom Pavlom Dendisom tu

Práve čierna farba bola jedným z nosných motívov kreácii návrhára Pavla Dendisa. „Chcel som v Adele otvoriť inú, novú ženu. Ukázať ju práve v čiernej, pretože ju často obliekajú do bielej farby,“ vysvetlil pre Pravdu. Pavla Dendisa inšpirovala silueta presýpacích hodín a zároveň sa v nej snažil skĺbiť kontrast a spojenie pánskej a dámskej módy, keďže on sám prevažne pánsku módu navrhuje. Šaty tvoril v hornej časti precízne ušitý kabátik s trblietavou fazónkou výrazného goliera, ktorý prepájala na odhalenom drieku masívna reťaz a model prechádzal do hodvábnej čiernej sukne. Tvoril tak akoby ilúziu rozsýpania piesku v spodnej časti.

Moderátorka Adela Vinczeová v kreácii od...
Moderátorka Adela Vinczeová v kreácii od slovenského dizajnéra Pavla Dendisa. Autor: Nadácia Tatra banky

Ako priznal, k modelu ho inšpirovala aj doterajšia tvorba jeho predchodcov a kolegov. „Pozrel som sa, čoho sa vyvarovať, neopakovať a snažil sa priniesť niečo iné, niečo, čo ešte diváci nevideli,“ komentoval Pavol Dendis a zároveň vypichol odev pre Adelu Vinczeovú od Maji Božović, ktorá šaty na galavečer cien za umenie navrhla v roku 2013.

V našich exkluzívnych videách z ateliéru Pavla Dendisa s Adelou Vinczeovou sa dozviete ešte viac (nielen) o procese tvorby večernej kreácie. V galérii si pozrite, ako napokon vyzeral výsledok v piatok večer na Cene Nadácie Tatra banky za umenie. Viac o laureátoch tu.

Ocenené
		hudobné kvarteto Janoska Ensemble.
Moderátorka Adela Vinczeová v kreácii
		od...
+8Michal Tornyai, Martin
		Lipták, Andrej Sarvaš
		a...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Pavol Dendis #módny tvorca #móda #dizajn #čierna #Cena nadácie Tatra Banky za umenie #Adela Vinczeová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj vaše telo si zaslúži dostatok času na uzdravenie, doprajte mu to.
Pozor na nákladné investície, dobre...

+ Nezdravé potraviny nie sú to pravé pre vás, doprajte si zeleninu a ovocie.
Za prácu, ktorú ste odpracovali...