Úsmev a po kráľovskej kríze ani stopy! Krásna Kate v červenej sa chopila práce

21.01.2020 09:55

Jeden pár s kráľovskými povinnosťami skončil, druhý pravdepodobne čaká tým pádom omnoho viac práce. Princ William s manželkou Kate sa ich chopili s úsmevom. V Buckinghamskom paláci.

Princ William a jeho manželka Kate, vojvodkyňa...
Princ William a jeho manželka Kate, vojvodkyňa z Cambridge na akcii v Buckinghamskom paláci. Autor: SITA/AP, Yui Mok

V pondelok podvečer sa princ William a jeho manželka Kate stali hostiteľmi spoločensko-ekonomického summitu UK-Africa Investment Summit v priestoroch Buckinghamského paláca. Dvojica sa stretla s vládnymi predstaviteľmi či ministrami, nechýbal ani premiér Boris Johnson, ktorý si zapózoval na spoločnej skupinovej foto s veľkým úsmevom.

Úsmev však nemizol ani z pier vojvodkyne z Cambridge, ktorej pozícia sa odchodom princa Harryho a švagrinej Meghan pravdepodobne ešte viac stabilizuje a zvýši jej popularitu medzi domácimi obyvateľmi Veľkej Británie. Catherine si to určite dobre uvedomuje.

Princ
		William a jeho manželka Kate (v
		strede)...
Princ
		William a jeho manželka Kate,
		vojvodkyňa...
+3Princ William a jeho
		manželka Kate,
		vojvodkyňa...

Na pondelňajšej akcii trojnásobná mama očarila tiež svojou módnou voľbou. Vojvodkyňa si totiž obliekla model červených šiat vyšívaných flitrami a zdobených čipkou od značky Needle & Thread a vyzerala v nich skutočne očarujúco.

Kráľovská rodina zažila v posledných dňoch poriadne turbulentné obdobie, ktoré spôsobilo vyhlásenie Harryho a jeho manželky Meghan so žiadosťou o nárok na život mimo kráľovskej rodiny a tiež prísľub vlastnej finančnej nezávislosti. Výsledok nenechal na seba dlho čakať. Kráľovná Alžbeta II. rozhodla, že jej vnukovi a manželke, ktorá bola kedysi seriálovou herečkou zostane titul vojvodu a vojvodkyne, no nebudú môcť užívať oslovenie „kráľovská výsosť“.

Vojvodkyňa Kate z Cambirdge v šatách Needle...
Vojvodkyňa Kate z Cambirdge v šatách Needle & Thread vyzerala očarujúco. Autor: SITA/AP, Yui Mok

Panovníčka tiež dvojicu zbavili kráľovských povinností a už nebudú reprezentovať monarchiu na žiadnych oficiálnych podujatiach a musia zároveň vrátiť sumu 2,4 milióna, ktorú zo štátnej pokladnice dostali na renováciu domu. Princ Harry ešte v nedeľu vyhlásil, že je zarmútený, že nebude môcť monarchiu reprezentovať aspoň čiastočne a že to celé dopadlo práve takto.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vojvodkyňa Kate #summit #šaty #princ William #krása
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku