Móda Grammy? Gýč, cirkus a provokácia! Zachránila to Erivo, Keys či Rosalia

, 27.01.2020 07:02

Vyhlásenie cien Grammy patrí vždy medzi ostrosledované ceremoniály. Keď príde reč na módu, je v patričnom kontraste s pompéznymi galavečermi filmového priemyslu. Tento rok bol však ešte výnimočnejší. Toľko podivností sa na červenom koberci neobjavilo už skutočne dlho.

Speváčka Ariana Grande v kreácii Giambattista...
Speváčka Ariana Grande v kreácii Giambattista Valli Haute Couture. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Hranica, medzi tým, keď je niekto originálny a trendový a keď niekto volí módu, ktorá vyzerá ako z gýčového divadelného predstavenie alebo zbierky na charitu, môže byť veľmi tenký. A ukázalo sa to práve v nedeľu večer na červenom koberci hudobného galavečera.

Nick
		Jonas a jeho manželka Priyanka
		Chopra,...
Speváčka
		Billie Eilish prišla v modeli z
		dielne...
+45Speváčka FKA Twigs v
		modeli Ed
		Marler.

Jeden z prítomných prvkov, kovbojská estetika, zaujala tentoraz pánov. Už dlhší čas sa v nej prezentuje dídžej Diplo, ktorý vzal so sebou na akciu aj kamaráta. Efektné? Skôr na hranici komickosti. Raper Lil Nas X zase stavil na ostroružový kožený model kovbojského kompletu z dielne Versace. A kvarteto Little Big Town sa oblieklo do modelov z dielne Dolce & Gabbana. Výsledok? Celé to vyzeralo ako kombinácia kostýmov na televíznom vystúpení pre milovníkov country zo sedemdesiatych rokov. Dobre, možno osemdesiatych.

Zľava: Raper Lil Nas X (vo Versace), herec a...
Zľava: Raper Lil Nas X (vo Versace), herec a spevák Billy Porter (kreácia Baja East), speváčka Esperanza Spalding a speváčka Yola.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Výrazný vplyv estetiky ďalšej dekády, teda rokov 90-tych, sa ukázal aj u známejších mien svetovej pop-music. Napríklad speváčka Dua Lipa v kreácii od Alexandra Wanga s výraznými modrými tieňmi na viečkach a s tmavými odrastami na korienkoch plavých vlasov pôsobila ako mix medzi Courtney Love a Sarah Michelle Gellarovou – samozrejme, v 90-tych rokoch.

Speváčka Lizzo v šatách Atelier Versace.
Speváčka Lizzo v šatách Atelier Versace. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Neprehliadnuteľné boli aj hudobné divy Camila Cabello, Ariana Grande a Lizzo. Všetky tri zhodne stavili na pompéznejšiu prezentáciu a veľkolepé róby. Kreácie Atelier Versace, v ktorých sa objavila Cabello a Lizzo však rovnako zaváňali retro nádychom. A bohužiaľ, nie v tom najlepšom význame. Tylová záplava volánov od Giambattistu Valliho, v ktorej prišla Ariana Grande, tak vychádzala v súboji najlepšie. Ale v celkovom vyznení? Tiež to nebol práve zásah do čierneho. Rovnako ako farba šiat, skončila niekde v sivom poli.

Speváčka Dua Lipa sa objavila v kreácii od...
Speváčka Dua Lipa sa objavila v kreácii od Alexandra Wanga. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Farby však zárukou príťažlivého výsledku tiež nie sú vždy. A to sa potvrdila napríklad pri speváčke Esperanze Spaldingovej. Zaujala podivným nohavicovým overalom s florálnou potlačou a nápisom Life Force. Do kreácií s odkazom, dokonca politickým, sa obliekla napríklad Joy Villa či speváčka Megan Pormer. Ale podoba samotných šiat sa ledva prehupla cez hranicu kostýmu zo stredoškolského predstavenia.

Speváčka a moderátorka večera Alicia Keys v...
Speváčka a moderátorka večera Alicia Keys v kreácii Atelier Versace. Autor: SITA/AP, Matt Sayles

Chvalabohu, večer priniesol aj zopár pozitívnych momentov. K nim sa tentoraz zaradili najmä afroamerické predstaviteľky hudobnej a filmovej brandže. Speváčka a moderátorka večera Alicia Keys pútala pozornosť v metalickej kreácii Atelier Versace na jedno rameno, speváčka Cynthia Erivo bodovala pestrou, no ľúbivou kreáciou Valentino Haute Couture. A na jednotku fungoval aj zlatý model šiat s plisovanou sukňou od Issy Rae či oranžová kreácia Chrissy Teigenovej s masívnymi volánmi na živôtiku.

Speváčka Rosalía v koženej kreácii Alexander Wang.
Speváčka Rosalía v koženej kreácii Alexander Wang. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

V modernejšej a „rockovejšej“ verzii „Grammy dress-code“ potom zaujala napríklad španielska hviezda Rosalia v červených kožených šatách Alexander Wang, speváčka Gwen Stefani v minikreácii Dolce & Gabbana či herečka Sophie Turner v minišatách Louis Vuitton. Všetky hviezdy si pozrite v našej bohatej galérii.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vkus #štýl #pohroma #móda #Lizzo #Grammy #Dua Lipa #Cynthia Erivo #Ariana Grande #Alicia Keys
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku