Česko-Slovenský ples: Verešová, Drobná aj Hablovičová, Slovenky v Prahe triumfovali!

, 09.02.2020 11:20

Plesová sezóna sa priblížila k svojmu záveru. Kým v Bratislave sa konal mestský Prešporský bál, medzinárodnejší rozmer mala veľkolepá akcia v pražskom Obecnom dome. Česko-Slovenský ples sa konal už siedmykrát.

Modelka Andrea Verešová v kreácii od Jany...
Modelka Andrea Verešová v kreácii od Jany Pištejovej.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Pavel Dvořák

Priestory nádhernej budovy s architektonickými prvkami secesie a následne tiež art-deca zaplnili hostia z oboch strán československej hranice. Organizátori sa na podujatí snažia pripomenúť vzájomnú súdržnosť a prepojenosť národov, ktoré roky spolu žili v jednom štáte. A o tom, že ich agenda má odozvu, nesvedčí len bohatá návštevnosť, ale tiež podpora prezidentov z oboch krajíny, teda slovenskej Zuzany Čaputovej a českého Miloša Zemana.

Speváčka Celeste
		Buckingham v kreácii od Emy...
Modelka Karolína
		Mališová v šatách Poner.
+59Moderátorka Gabriela
		Lašková v spoločnosti...

Samozrejme, slávnostný večer by sa nezaobišiel bez známych osobností a tých sa zišlo v sobotu večer v Prahe tiež dostatok. Či už na pódiu v rámci programu alebo na červenom koberci. Azda najznámejšia „českoslovenka“ Andrea Verešová neponechala nič na náhodu a s imidžom orientálnej princeznej v kreácii od Jany Pištejovej si ukradla veľkú časť pozornosti pre seba. „Páči sa mi myšlienka tohto plesu. Myslím si, že mnohí stále nevnímajú naše krajiny ako rozdelené. A v tento večer si to pripomíname, že máme toho veľa spoločného,“ uviedla pre Pravdu modelka.

V programe spoločne zaspievali Leona Machálková...
V programe spoločne zaspievali Leona Machálková a Martin Chodúr.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Pavel Dvořák

Sama žije v česko-slovenskom manželstve. Pri otázke, ktorú kuchyňu starej mamy jej deti majú radšej, však bez váhania vyhlásila: „Jasné, že slovenskú. Už keď vedia, že ideme k mojej mame, alebo že ona príde na návštevu, pýtajú si halušky,“ prezradila Verešová.

Na akcii sa objavila aj Lucia Hablovičová, ktorá aj tento rok zastúpila charitatívny rozmer. Ako dlhoročná podporovateľka charity sa tentoraz rozhodla s pomocou financií od organizátorov podporiť organizáciu Maják, ktorá pomáha pacientom s hluchoslepotou.

Lucia Hablovičová v šatách od Borisa Hanečku.
Lucia Hablovičová v šatách od Borisa Hanečku. Autor: Pavel Dvořák

Slávnostné podujatie bolo v sobotu večer zasvätené spomienke a 140. výročiu narodenia Milana Rastislava Štefánika. Spomínalo sa však aj na Karla Duchoňa, ktorý by oslávil tento rok nedožitých sedemdesiat. „Sú to výnimočné a inšpiratívne osobnosti. Karol Duchoň je moja veľká srdcovka. A keby som mala niekomu vzdať poctu plesom ja? Napríklad pán Milan Lasica, ktorý nedávno oslávil osemdesiat, by si to určite zaslúžil,“ komentovala Hablovičová, ktorú na slávnostný večer obliekol dizajnér Boris Hanečka do krásnej a dramatickej kreácie.

Speváčka Emma Drobná v kreácii od Fera Mikloška.
Speváčka Emma Drobná v kreácii od Fera Mikloška.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Pavel Dvořák

Slovenské farby v sobotňajší večer zastúpila tiež speváčka Veronika Nízlová v bielej kreácii Pronovias, alebo jej kolegyňa Celeste Buckingham v šatách od Emy Kleinovej. Medzi hosťami sa objavila aj slovenská herečka Hana Gregorová, ktorú sprevádzal partner Ondřej Koptík. Medzi českými celebritami nechýbali najmä modelky či športovci. Niekdajšie kráľovné krásy Nikol Švantnerová či Gabriela Lašková stavili tentoraz na kreácie v minimalistic­kejšom duchu a jednoliatom farebnom tóne. Nechýbali však ani bohato zdobené dekoratívne kreácie, objavila sa v nich napríklad moderátorka Eva Perkausová, modelka Karolína Mališová či bývalá tenistka Andrea Sestini Hlaváčková.

Moderátorka Gabriela Lašková na tanečnom...
Moderátorka Gabriela Lašková na tanečnom parkete s manželom. Autor: Pavel Dvořák

Medzi účinkujúcimi tohtoročného podujatia sa objavili napríklad speváčky Leona Machálková, Tereza Mašková či Emma Drobná. Tá už Československo nezažila, keďže sa narodila v roku 1994. Aj tak si však myslí, že spojenie dvoch krajín je dôležitá vec a rada vystupuje aj v Česku. Na sobotňajší večer ju obliekal Fero Mikloško. Na pódiu sa objavil tiež Martin Chodúr alebo spevák Richard Müller. Skladbu Najkrajší kút zaspieval Jaroslav Dvorský sprevádzaný dvoma akrobatickými tanečnicami, ktoré sa vzniesli k pompéznej kvetinovej výzdobe od Róberta Bartolena.

V rámci programu na 7. ročníku...
V rámci programu na 7. ročníku Česko-Slovenského plesu nechýbal ani folklór.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: David Peltán

Už piatykrát sa ples vrátil k tradícii odprezentovať vybrané slovenské a české partnerské kraje a regióny, ktorých čelní predstavitelia plesu udelili, resp. udelia svoje záštity. "Tento rok ples symbolicky odprezentovali na slovenskej strane Trenčiansky samosprávny kraj a Zlínsky kraj, na strane českej,” uviedol riaditeľ plesu Radovan Čaplovič. Aj vďaka tomu si návštevníci užili koncerty umelcov z daných regiónov, folklórne vystúpenia ľudových súborov a cimbalových muzík z oboch krajín a vychutnali si regionálne kulinárske, vinárske a ďalšie špeciality.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #región #Praha #pomoc #Lucia Hablovičová #Hana Gregorová #Emma Drobná #charita #Česko-slovenský ples #Andrea Verešová

+ Nemračte sa stále, sami si kazíte náladu a chuť do života.
Zapnite mozog a začnite pracovať, viac peňazí...

+ Užite si krásny deň v prírode.
Dokončite si štúdium, je to pre vás veľmi dôležité.
...