Nádherná Kate v Írsku! Žiarila v pivárni aj s premiérom a jeho partnerom

04.03.2020 08:28

Princ William a jeho pôvabná manželka Kate sú opäť na cestách. Tentoraz však nemuseli na oficiálnu štátnu návštevu letieť ďaleko. V pondelok popoludní sa začala ich trojdňová návšteva Írska.

Princ William (druhý sprava) a jeho manželka...
Princ William (druhý sprava) a jeho manželka Kate, vojvodkyňa z Cambridge počas oficiálneho pózovania s írskym premiéreom Leom Varadkarom (druhý zľava) a jeho partnerom Matthewom Barrettom.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Peter Morrison

Ak napíšeme, že vojvodkyňa Kate počas prvého dňa zabodovala v tónoch zelenej farby, asi to prekvapí len málokoho. Zelená je totiž národnou farbou krajiny a trojnásobná mama sa aj týmto spôsobom rozhodla uctiť si hostiteľa (konieckoncov, podobné zvykne robiť aj kráľovná Alžbeta II.).

Princ
		William a jeho manželka Kate, vojvodkyňa...
Prekvapivé? Ale vôbec! Vojvodkyňa Kate si na...
+7Vojvodkyňa Kate z
		Cambridge (v strede) v...

Pred fotografov a novinárov predstúpila Kate vo vzorovaných zelených šatách Alessandra Rich, ktoré doplnil tmavozelený kabát od Catherine Walkerovej. Štíhla manželka britského následníka trónu pôsobila oddýchnuto a spokojne. Rozdávala úsmevy a živo konverzovala nielen s novinármi, ale aj predstaviteľmi krajiny.

Manželský pár sa stretol najprv s írskym prezidentom Michaelom Higginsom a jeho manželkou Sabinou. O niekoľko hodín neskôr sa potom vojvodkyňa a vojvoda z Cambridge s úsmevom postavili bok po boku írskeho premiéra Lea Varadkara a jeho životného partnera Matthewa Barretta.

Princ William a jeho manželka Kate, vojvodkyňa...
Princ William a jeho manželka Kate, vojvodkyňa z Cambridge počas návštevy továrne na výrobu piva Guinness v Dubline. Vojvodkyňa si obliekla šaty z kolekcie The Vampire's Wife. Autor: SITA/AP, Peter Morrison

Nie je zvyčajné, aby na stretnutí štátnikov a ich polovičiek pózovala len jedna dáma a traja muži. Aj tento moment však ukázal, že Írsko, ktoré bolo kedysi prísne katolíckou krajinou, podstúpilo výrazný spoločenský a právny vývoj v posledných rokoch a stalo sa príkladom pre ďalšie moderné liberálne krajiny vo svete. Manželstvá párov rovnakého pohlavia je tam možné uzatvárať od roku 2015, v Severnom Írsku vstúpil do platnosti zákon, ktorý ich umožňuje, v januári tohto roka.

Prvý deň oficiálnej návštevy Írska pokračoval večerným programom v rámci návštevy najznámejšieho výrobcu piva. A tento moment si naplno ukradla pre seba 38-ročná vojvodkyňa. V smaragdovoze­lených trblietavých šatách The Vampire's Wife bola neprehliadnuteľná a očarujúca. Viac si pozrite v našej galérii.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Vypnúť reklamu
0 debata debata
Viac na túto tému: #zelená #vojvodkyňa Kate #princ William #partner #návšteva #Leo Varadkar #Írsko

+ Sušenie vlasov vám vysúša končeky, doprajte im preto hĺbkovú hydratáciu.
Môžete byť kľudný, všetky...

+ Samota vám na pár dní prospeje, užite si tieto svoje dni.
Pri peniazoch dajte nie len na rady odborníkov,...