Móda z Českého leva: Havlová či Geislerová úplne wau! Čvančarová očarila

, 08.03.2020 08:06

Napriek neustále sa zvyšujúcej panike ohľadom koronovírusu a rušeniu spoločenských či kultúrnych podujatí po celej Európe sa v sobotu konalo vyhlásenie filmových cien Český lev. A keď príde reč na módu, tá bola ukážková.

Herečka Anna Geislerová vyzerala výborne.
Herečka Anna Geislerová vyzerala výborne. Autor: - / Česká editoriální fotografie / Profimedia

České herečky tentoraz vytiahli silné tromfy. A reč nie je ani tak o hollywoodskej opulencie a luxuse, ako skôr o poctivej ženskosti, príjemnej podprahovej elegancii a šarme. Červený koberec tohto podujatia býval vždy zárukou oku lahodiacej plejády hereckých hviezd, ešte ani raz však voľby jednotlivých dám nepôsobili tak vyvážene a pritom vkusne a príťažlivo.

Herečka Anna
		Geislerová vyzerala výborne.
Herečka Tereza Ramba,
		ktorá získala aj sošku
		za...
+6Herečka Zlata
		Adamovská.

Neprekvapí, že medzi najkrajšie ženy na červenom koberci sa zaradila herečka Anna Geislerová. V kreácii s masívnou bálovou sukňou a výraznou estetikou 50-tych rokov pôsobila ako herecká hviezda. Detaily vreciek, do ktorých si ležérne vložila ruky, či líčenie a šmrncovný účes jej však dodávali výsostne moderný „vibe“ 21. storočia. A takáto fúzia vždy poteší.

Minimalizmus s decentným vizuálnym detailom – to bola ružová kreácia s asymetrickým riešením len naznačených rukávov, v ktorej sa objavila herečka Martha Issová. Takto vyzerá dôkaz, že na príťažlivú večernú kreáciu netreba kilá štrasu či flitrov, ani komplikované vzory výšiviek. Stačí len trblietavá drobná listovka ako malý šperk do ruky.

Herečka Jana Plodková v šatách z jarnej...
Herečka Jana Plodková v šatách z jarnej kolekcie módneho domu Christian Dior. Autor: - / Česká editoriální fotografie / Profimedia

Herečka Jana Plodková, ktorá roky uprednostňuje tvorbu zahraničných značiek pred domácimi dizajnérmi, dorazila v kreácii z aktuálnej kolekcie Christian Dior. Nežný florálny motív na krémových šifónových šatách s viazaním drieku doplnila listovkou Bottega Veneta a zlatými remienkovými sandálikmi. Výsledok pôsobil delikátne.

Zahanbiť sa však nenechali ani dámy, ktoré disponujú ženskejšími a kyprejšími tvarmi. U herečky Zlaty Adamovskej sa spojenie čierneho vršku s trpojštvrťovými rukávmi a s nadýchanou sukňou s florálnym motívom a brokátovým efektom lesku osvedčilo ako garderóba, ktorá opticky skryla drobné vady. Nebolo to síce nič prevratné. Ale prečo sa búriť proti klasike, ak funguje.

Herečka Jitka Čvančarová na vyhlásení cien...
Herečka Jitka Čvančarová na vyhlásení cien Český lev. Autor: - / Česká editoriální fotografie / Profimedia

U Jitky Čvančarovej, ktorá patrí medzi dámy s výraznejším dekoltom, sa práve táto partia stáva často problematickou. V zelenej večernej kreácii so srdiečkovým výstrihom a dlhými rukávmi siahajúcimi až po zem to však zvládla so cťou. Samozrejme, výrazný dekolt udrie do očí aj v tomto prípade, ale vyúžený driek a sošná silueta, o ktorú sa postaral strih šiat, jednoducho urobili záslužnú robotu! A farebná voľba k tomu pridala pár bodov navyše.

Posledná dáma, ktorá nepochybne zaujala, bola vdova po niekdajšom českom prezidentovi Václavovi Havlovi, herečka Dagmar Havlová. Ako zástupkyňa filmu Vlastníci nemohla vyzerať odlišnejšie od svojej filmovej postavy. Malomeštiacka „puťka“ sa zmenila na skutočnú divu v čiernej večernej toalete s naznačenou vlečkou, veľmi jemným lodičkovým odhalením šije a volánovými rukávmi. Bolo to čisté, jednoduché a pritom nesmierne efektné.

Herečka Dagmar Havlová v čiernej večernej...
Herečka Dagmar Havlová v čiernej večernej toalete vyzerala výborne. Autor: - / / Profimedia

Na slávnostný ceremoniál, samozrejme, zavítalo omnoho viac známych tvárí, pozrite si aj ďalšie dámy v našej galérii.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zlata Adamovská #móda #Martha Issová #Jitka Čvančarová #Jana Plodková #Dagmar Havlová #Český lev #Anna Geislerová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes spozorujete opuchy na dolných končatinách, začnite sa liečiť.
Pozor na nepravdivé obvinenia, ktoré...

+ Overíte informácie ohľadom kúpeľnej liečby, využijete ponúkané možnosti.
Šťastie sa...