Hrdinka z Mulan na premiére priznala: Mám blízkych v izolovanom Wuchane!

13.03.2020 09:50

Veľká premiéra a potom... čakanie! Presne to je prípad tvorcov akčného hraného spracovania slávnej rozprávky Mulan z produkcie štúdií Walt Disney.

Herečka Yifei Liu na premiére filmu Mulan v...
Herečka Yifei Liu na premiére filmu Mulan v Londýne. Oblečená v kreácii Elie Saab. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Po veľkom premietaní nového filmu v Los Angeles sa tvorcovia príbehu presunuli do metropoly Veľkej Británie. V Londýne sa vo štvrtok večer konala slávnostná premiéra, no len pár hodín po nej potvrdilo štúdio, že premiéru filmu posúva na neurčito. Dôvodom je šírenie koronavírusu, ktorý zasahuje do všetkých oblastí života.

Herečka Yifei Liu a
		režisérka Niki
		Caro...
Herečka Yifei Liu
		pochádza z čínskeho
		Wuhanu.
+3Zľava: Herec Ron Yuan,
		režisér Niki
		Caro,...

Zaujímavou zhodou okolností v tomto prípade je aj fakt, že hlavná hrdinka v podaní čínskej herečky Yifei Liu má spojenie s čínskym Wuchanom, odkiaľ sa koronavírus začal šíriť. Kráska sa tam narodila. Na otázku magazínu Variety ešte počas premiéry v Los Angeles priznala, že vo Wuhane stále žije jej blízka príbuzná.

„Žije tam stále moja stará mama. Ďakujem za opýtanie, má sa dobre,“ odvetila na otázku redaktorky o tom, či má vo Wuhane izolovanom od zvyšku Číny nejakú rodinu či priateľov.

Herečka Yifei Liu na zábere z filmu Mulan.
Herečka Yifei Liu na zábere z filmu Mulan.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Jasin Boland

V Londýne sa mladučká hrdinka akčného filmu o bojovníčke v prestrojení za chlapca predviedla v čiernej večernej kreácii Elie Saab. Stavila tak na rovnakého dizajnéra ako v prípade veľkolepej premiéry v LA. Po zlatých šatách a opulentnej róbe s vlečkou tentoraz trošku stlmila pompéznosť. Stále však vyzerala priam rozprávkovo.

Ako vyzerá v samotnej rozprávke si však budú musieť diváci pravdepodobne počkať. Oficiálna premiéra bola plánovaná na 26. marca aj na Slovensku. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a rozhodnutie štúdií Walt Disney sa dá predpokladať, že aj slovenský dátum premiéry sa posunie. Podobné sa už stalo s akčnou snímkou Bloodshot s Vinom Dieselom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Wuhan #premiéra #Mulan #koronavírus #herečka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Doprajete si zdravú, desiatovú polievku, čím zmiernite žalúdočné ťažkosti.
Pracovnú cestu starostlivo...

+ Pozor na nervóznych a podráždených vodičov. Radšej vycestujte skôr.
V meste sa vám podarí nájsť prácu,...