Žiaden koč, ani davy gratulantov! Ako oslávila princezná Victoria narodeniny?

17.07.2020 00:00

Nič nie je ako predtým. A zmieriť sa s týmto faktom musia aj zástupcovia kráľovských rodín. Švédska princezná Victoria mala po rokoch celkom inú narodeninovú oslavu, než na akú bola zvyknutá.

Švédska korunná princezná Victoria, jej manžel...
Švédska korunná princezná Victoria, jej manžel - princ Daniel a ich dve deti - princ Oscar, a princezná Estelle pózujú v záhrade letného kráľovského paláca Solliden.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Jonas Ekstromer

Následníčka švédskeho trónu, ktorá v stredu 15. júla oslávila 42. narodeniny, je zvyčajne počas osláv svojho jubilea prítomná na verejnej oslave a stretnutí so svojimi švédskymi „poddanými“. Potom nasledovala jazda na koči ulicami Štokholmu a tiež následne aj koncert na jej počesť, na ktorom sa zvyčajne zúčastňovala celá kráľovská rodina.

To všetko však zmenila pandémia koronavírusu a opatrenia s ňou súvisiace – hoci samotné Švédsko patrilo k hŕstke krajín, ktoré takmer žiadne obmedzenia nepodnikali. Aj tak sa však musela Victoria zmieriť len s pózovaním v záhrade letného kráľovského paláca na ostrove Öland. Samozrejme, so svojimi najbližšími, teda manželom, princom Danielom a ich dvoma deťmi – princeznou Estelle a princom Oscarom.

Zľava: Skokan o žrdi Armand Duplantis, korunná...
Zľava: Skokan o žrdi Armand Duplantis, korunná princezná Victoria, princezná Estelle a princ Daniel počas koncertu pri príležitosti 43. narodenín princeznej.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Jonas Ekströmer

Tradičná jazda na koči sa nekonala, ale ani počas pandémie sa švédska šľachta nevzdala mini-koncertu. Prebehol však s prísnymi opatreniami, minimálnym počtom hostí a výraznými rozostupmi. Podľa záberov z videa na Twitteri sa však zdá, že rodina si vystúpenie užila. Radosť z dvojice speváčok, ktoré na počesť princeznej Victorie vystúpili, mala najmä jej dcéra Estelle.

Po boku švédskej princeznej sa objavil na jej narodeninách aj pohľadný mladík. Išlo o Armanda Duplantisa, švédsko-amerického športovca, ktorý súťaží v skoku o žrdi. Toho princezná ocenila za výnimočný športový prínos v rámci uplynulého roka, čím tiež zostala verná tradícii, ktorá sa deje už niekoľko rokov.

Atlét Armand Duplantis si odniesol cenu od...
Atlét Armand Duplantis si odniesol cenu od princeznej Victorie za výnimočný športový úspech. Autor: SITA/AP, Jonas Ekströmer

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#princezná Victoria #oslava #narodeniny #krása
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pokúste sa vyhnúť sa stresu v práci aj doma, neprospieva to vášmu zdraviu.
Nerobte unáhlené rozhodnutia vo...

+ Zvýšte pozornosť na cestách, buďte opatrní a dodržujte pravidlá.
Dajte si pozor na neprajníkov, ktorí majú...