Pamätáte si krásku z Kuriéra? Prešlo takmer 20 rokov a ona vyzerá stále ako študentka!

24.03.2021 10:15

V roku 2002 to bol film Kuriér, ktorý odštartoval medzinárodnú kariéru akčného herca Jasona Stathama. Mnohí fanúšikovia však nezabúdajú ani na pôvabnú herečku po jeho boku, ktorá stvárnila unesené dievča a následne aj objekt Stathamovho záujmu.

Populárna čínska herečka Shu Qi na prehliadke...
Populárna čínska herečka Shu Qi na prehliadke Fendi Haute Couture v Šanghaji. Autor: YANG YI

Reč je o dáme menom Shu Qi (v čínskom jazyku je priezvisko prvé, čiže vlastne Qi Shu), ktorej pôvab zaujal už začiatkom nového milénia aj medzinárodných tvorcov a rodáčke z Tajpeju priniesol niekoľko filmových úloh priamo v Hollywoode. Faktom však je, že medzinárodný úspech je pre väčšinu ázijských hviezd len akýmsi bonusom k tomu, čo zažívajú v domácich končinách. A tam platí, že Shu Qi je hviezda prvej veľkosti.

O
		otvorenie prehliadky sa postarala ambasádorka...
Jedna zo
		celebritných modeliek v kreácii z...
+22Slávna čínska
		herečka Zhao Tao (44) v kreácii z...

Ešte minulý týždeň v piatok sa v Šanghaji konala veľkolepá prehliadka talianskej značky Fendi a jej kolekcie haute couture. Repete kolekcie, ktorú mali možnosť vidieť diváci pri obrazovkách počítačov už koncom januára, sa uskutočnilo v takmer identických kulisách, no s výraznou zmenou. Na prehliadke v Číne sa totiž osobne zúčastnilo množstvo známych osobností, hercov a herečiek, modeliek, influencerov a, samozrejme, aj zámožných klientov talianskeho výrobcu, ktorý sa špecializuje na tvorbu kožušinových výrobkov.

Herečka Shu Qi a herec Jason Statham na zábere...
Herečka Shu Qi a herec Jason Statham na zábere z filmu Kuriér z roku 2002. Autor: 20th Century Fox

Shu Qi, mimochodom dnes 44-ročná, čo sa zdá priam neuveriteľné pri pohľade na ňu, sa objavila v zozname týchto celebrít ako jedna z ambasádoriek firmy a pred objektívmi si zapózovala aj so slávnou kabelkou Peekaboo, ktorá patrí k najlepšie predávaným artiklom nielen na čínskom, ale aj svetovom trhu. Medzi ďalšími hosťami bola napríklad herečka Cecilia Cheung, ktorá sa objavila aj na móle či napríklad známa topmodelka Du Juan, ktorá v minulosti patrila do TOP 10 najlepšie platených modeliek planéty.

Prehliadka, na ktorej sa pred pár mesiacmi v Európe promenádovala medzi sklennými vitrínami transformovanými na samostatné izby napríklad herečka Demi Moore či topmodelky Kate Moss, Bella Hadid, Christy Turlington a Naomi Campbell, ponúkla tentoraz priestor domácim hviezdam.

Diváci tak mali možnosť v luxusných modeloch z pera dizajnéra Kima Jonesa vidieť lokálne hviezdy a celebrity a obdivovať pomerne zblízka jednotlivé kreácie inšpirované románom Orlando od Virginie Woolfovej, ale aj talianskym sochárstvom či knihami a slovami v nich. V našich galériách si môžete pozrieť obe prehliadky a navzájom si ich porovnať.

Zdroj: FENDI
Herečka
		Demi Moore na prehliadke Fendi Haute...
Modelka na
		prehliadke Fendi Haute Couture -...
+23Topmodelka Bella Hadid
		na prehliadke Fendi...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Shu Qi #Šanghaj #prehliadka #haute couture #Fendi

+ Základom krajšej a pevnejšej postavy je zdravá strava.
Začnite si šetriť do budúcnosti, raz sa vám to...

+ Neseďte celý deň pri televízore, nerobí vám to dobre.
Je na vás vidno, že vás vaša práca baví.
...