Pauhofová s manželom, aj krásne princezné v 'civile'! Slovenská novinka Zakliata jaskyňa má za sebou veľkú premiéru

Rozprávková novinka slovenskej režisérky Mariany Čengel Solčanskej Zakliata jaskyňa má za sebou slávnostnú premiéru. Pozrite sa, ako to na nej vyzeralo.

, 03.06.2022 08:09
Tana Pauhofova s manzelom2 Foto:
Táňa Pauhofová a jej manžel Jonatán Pastirčák na premiére novej slovenskej rozprávky Zakliata jaskyňa.
debata

V jednom z bratislavských kín si jej uvedenie nechali ujsť jej tvorcovia a hlavní predstavitelia – Petra Dubayová, Martina Zábranská, Táňa Pauhofová, Marko Igonda, Tomáš Palonder či pozvaní hostia (pozrite si video pre TV Pravda).

Video

Dubayová so Zábranskou, z ktorých sa v rozprávke napokon stanú princezné, si svoju veľkú premiéru užili aj v obklopení svojich najbližších. „Neviem sa dočkať reakcií najmä tých najmenších divákov,“ opísala svoje pocity tesne pred premiérou Dubayová, ktorú prišli do jedného z bratislavských kín podporiť aj jej rodičia. Keď padla reč na jej obľúbenú rozprávku, mladá herečka dlho nerozmýšľala: „Ja mám veľmi rada Tri oriešky pre Popolušku. Je to klasika, hodnotovo veľmi krásna rozprávka,“ dodala.

zväčšiť Martina Zábranská a  Petra Dubayová (vpravo) na... Foto: Garfield Film
Zabranska Dubayova Martina Zábranská a Petra Dubayová (vpravo) na premiére novej slovenskej rozprávky Zakliata jaskyňa.

Ako priznala Zábranská, rozprávku videla ešte pred premiérou počas festivalu v Zlíne. „Prekvapením bude počuť svoj hlas, pretože v Zlíne som si rozprávku pozrela v češtine, s dabingom, takže mám trošku stiahnutý žalúdok, ale, samozrejme, aj sa veľmi teším,“ opísala pocity tesne pred premiérou. Podobne ako Dubayovú, aj Zábranskú prišli podporiť rodičia či sestra s dcérou, ale aj kamaráti z rádia, v ktorom pracuje. „Ale neuchmatla som si všetky lístky,“ dodala so smiechom.

Mariana Čengel Solčanská Čítajte viac Hrdinky Zakliatej jaskyne nečakajú na princa

Zábranská má za sebou náročné pracovné obdobie – okrem rozprávky nakrútila dva seriály a na desať týždňov sa stala čoby moderátorka súčasťou tanečnej šou Let's Dance. Čo ju čaká v nasledujúcom období? „Čaká ma aj oddych, ale najmä rádio, moje milované Fun rádio, ktorému budem môcť teraz venovať viac času.“

Táňa Pauhofová a jej manžel Jonatán Pastirčák...
Martina Zábranská a  Petra Dubayová (vpravo) na...
+11Marko Igonda na premiére novej slovenskej...

Na premiéru dorazila aj herečka Táňa Pauhofová, ktorá si v novinke zahrala zápornú postavu zlej kráľovnej: „Zbožňujem rozprávky a veľmi ma zaujala možnosť zahrať si zloducha. Berta je protipól všetkého dobrého, čo máme radi. Ambiciózna, neempatická, chladná a krutá macocha a kráľovná, ktorú vedie iba túžba po moci a majetku,“ opísala Pauhofová, ktorú počas uvedenia filmu sprevádzal manžel, Jonatán Pastirčák.

Na premiére nechýbal ani „obľúbenec“ Mariany Čengel Solčanskej, herec Marko Igonda. Ten si už zahral aj v jej predošlých filmoch Sviňa (2020) či Legenda o lietajúcom Cypriánovi (2010). Na rozprávkovom príbehu ho oslovil najmä fakt, že ide o originálne dielo: „Vždy, ak ide o autorské dielo, je pre mňa spolupráca konkrétnejšia, presnejšia, hlbšia. Čiže príbehovo vytvárate nielen to, čo je na papieri,“ opísal.

Rozprávka je k videniu v troch jazykových verziách – v slovenskej, maďarskej a ukrajinskej a je vôbec prvou rozprávkou s ukrajinským dabingom u nás.

Rozhovory s hlavnými hrdinkami rozprávky prinesieme v TV Pravda už čoskoro!

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Zakliata jaskyňa #Martina Zábranská #Petra Dubayová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Oddychujte, nepremáhajte sa, vaše telo a myseľ potrebujú relax.
Nepreháňajte to s prácou, je na vás vidieť...

+ Nepite priveľa kávy, nerobí vám to dobre, zdravie je prvoradé.
Pracovné záležitosti počkajú na neskôr, teraz sa...