Harry a Meghan si prevzali v New Yorku cenu, ktorú už takmer 50 rokov udeľuje ľudskoprávna organizácia „Robert F. Kennedy Human Rights“. Jedným z ocenených je aj bývalý americký prezident Barack Obama, ktorý si cenu prevzal v roku 2018. Podľa spoločnosti sa cena udeľuje ľuďom, „ktorí neúnavne pracujú na ochrane a podpore rovnosti, spravodlivosti a ľudských práv“.

Pár stojí na čele vlastnej nadácie Archewell Foundation, ktorá vedie kampaň za lepšiu informovanosť v otázkach sexizmu a rasizmu, ako aj v oblasti duševného zdravia. Harry a Meghan v minulosti obvinili kráľovskú rodinu z rasizmu, na ich vystúpenie vtedy reagoval princ William slovami: „Nie sme rasistická rodina.“

Vystúpenie páru počas gala v New Yorku prišlo navyše v turbulentnom období, už o pár hodín má Netflix spustiť vysielanie dokumentu o Harrym a Meghan, ktorý už stihol poriadne rozvíriť hladinu médií, väčší škandál sa však očakáva po jeho odvysielaní. Princ Harry v ňom napríklad vyhlásil, že britská kráľovská rodina o sebe pravidelne vypúšťa historky do médií, čo označil z jej strany za „špinavú hru“. Prvé tri diely seriálu budú k dispozícii vo štvrtok a médiá sú už teraz plné špekulácií o tom, čo pár povie o členoch kráľovskej rodiny, očakáva sa podobná „bomba“ ako po ich vystúpení v šou Oprah Winfreyovej v marci 2021.
Napriek napätiu sa však Harry a Meghan správali uvoľnene, počas večera žartovali. Britské médiá si však neodpustili poznámky typu: „Aké úprimné sú ich úsmevy?“ Meghan zažiarila v bielych šatách z dielne Louis Vuitton, väčšiu pozornosť si však „vypýtal“ jej akvamarínový prsteň, ktorý kedysi zdobil princeznú Dianu a jeho cena je podľa Daily Mail 90 000 dolárov.
Členovia kráľovskej rodiny rozhodne pracovať nemusia, ale niektorí z nich napriek tomu zamestnania majú. Ktorí to sú a prečo pracujú, keď nemusia? Pozrite si vo videu!
Obsah vznikol v spolupráci s Mall.tv