Reči o tom, že kopíruje Kate neznejú fér, ale po týchto záberoch... Princezná Mary stavila na detail, po ktorom ju budú opäť porovnávať

Na oslavách 250. výročia mesta Christiansfeld sa v nedeľu objavil dánsky korunný pár. Ich návšteva si vyslúžila aj medzinárodnú pozornosť.

14.08.2023 00:00
Dánsky korunný princ Frederik (v strede) a... Foto: ,
Dánsky korunný princ Frederik (v strede) a korunná princezná Mary sa zúčastnila na oslavách 250. výročia Christiansfeldu, mesta, ktoré bolo pred pár rokmi tiež zaradené do medzinárodného dedičstva UNESCO.
debata (2)

Korunný princ Frederik a jeho manželka, korunná princezná Mary zavítali do mestečka, ktoré bolo v roku 2015 zaradené medzi svetové dedičstvo organizácie UNESCO a dočkali sa vrúcneho prijatia. Na následníka dánskeho trónu a jeho pôvabnú polovičku čakali stovky domácich, pár sa prešiel mestom, pozreli si najdôležitejšie miesta a pozhovárali sa s miestnymi obyvateľmi.

Denmark Royals Čítajte viac Oslava 18. narodenín obletovaného princa? Palác odtajnil detaily, prídu mladé princezné aj osemnásťroční z celého Dánska

Princezná Mary je v Dánsku obľúbenou členkou kráľovskej rodiny a rovnako sa radí aj medzi dámy, ktoré pútajú pozornosť svojím štýlom. Na medzinárodnom poli ju však veľmi často porovnávajú s jej „kolegyňou“ z Veľkej Británie – princeznou Kate, ktorá je manželkou princa Williama. Rozdiel medzi dámami je 9 rokov, staršia Mary však aj vďaka podobnej farbe a dĺžke vlasov, štíhlej vysokej figúre a elegantnému štýlu často evokuje podobný dojem ako jej mladšia britská súpútnička.

Dánsky korunný princ Frederik a korunná...
Dánsky korunný princ Frederik a korunná...
+5Dánska korunná princezná Mary na návšteve mesta...

Po návšteve Christiansfeldu nebude prekvapením, ak sa ďalšie porovnávania objavia znovu. Tmavovlasá rodáčka z Austrálie si obliekla elegantné šaty, ktoré doplnila fascinátorom – klobúčikom posadeným na stranu a ozdobeným kvetom z látky.

zväčšiť Princezná Kate z Walesu a jej úsmev na... Foto: SITA/AP, Henry Nicholls
Britain Royals Princezná Kate z Walesu a jej úsmev na ceremoniáli Order of Garter.

Takto sa však na verejnosti veľmi často objavuje aj samotná princezná Kate a na prvý pohľad sa zdalo, že dámy sa na spoločenské podujatia obliekajú podľa jednej „šablóny“. Samozrejme, dôvodom je aj etiketa a predpísaný dress-code.

Kate Beckinsale Čítajte viac Čím staršia, tým zvodnejšia! Krásna Kate Beckinsale oslávila 50, pozrite si jej 15 TOP momentov z červeného koberca

V Dánsku posledné dni pozornosť médií pútal aj najstarší syn korunných následníkov – princ Christian. Ten je totiž údajne poriadne zaľúbený do talianskej aristokratky. Princa čaká tiež oslava 18. narodenín a palác odtajnil časť programu. Zdá sa, že večer jeho plnoletosti bude aj večerom mladej európskej šľachty.

Princezná Maria Chiara di Borbone na 76....
Zľava: Holandské princezné Ariane, Amalia a...
+21Princ Christian (najvyšší v strede) so svojimi...

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #princezná Mary #princ Frederik

+ Nevyhovárajte sa, nemôžete riešiť problémy za druhých ľudí.
Pripomeňte si, že všetko stojí peniaze, avšak vy ich...

+ Motivácia príde, keď stanovíte jasné ciele vo vašom športe.
Zariaďujte si bývanie podľa vašich predstáv,...