Móda prilákala štýlovú Kanisovú či bývalé missky, prišiel aj Andrej Kiska: Ohúrili Hrčove šaty zamrznuté vo vetre aj mladé talenty

V Bratislave v piatok popoludní odštartoval desiaty ročník módnej akcie, ktorá prezentuje to najlepšie z domácej scény. Podujatie Mercedes-Benz Fashion LIVE! sa nezaobišlo ani bez známych osobností.

14.10.2023 17:16
Zuzana Kanisová Foto:
Štylistka Zuzana Kanisová počas prvého dňa akcie Fashion LIVE!.
debata (4)

Medzi pozvanými hosťami sa objavili najmä mená a tváre, ktoré sú s dizajnom a svetom okolo neho pevne spojené. Elegantná a štýlová bola Zuzana Kanisová, štylistka, ktorá stavila na jeden z trendov sezóny – pletené šaty House of Dagmar siahajúce až po zem a doplnila ich luxusnou kabelkou Jil Sander.

Kylie Jenner Čítajte viac Osí pás a plný dekolt v záplave kryštálov. Mladučká miliardárka uchvátila, ale... tieto dámy jej nedali nič zadarmo. Kuk na Ronaldovu Georginu

Vydavateľka módneho magazínu Barbora Franeková tiež siahla po krémových tónoch – v jej prípade išlo o spojenie elegancie s ležérnosťou a športovými detailmi. Na nohaviciach napríklad efekt zipsu ako pri športovom odeve. Franeková sa prišla pozrieť na počin svojho bratranca Viliama Mrázika. Ten vytvoril na 3D tlačiarni okuliare a doplnky pre prehliadku Jakuba Matiašoviča.

Modelka na prehliadke Martina Hrču a jeho novej...
Modelka na prehliadke Martina Hrču a jeho novej...
+47Modelka na prehliadke Martina Hrču a jeho novej...

Pozornosť si medzi pozvanými ukradli aj Veronika Vágnerová Husárová, bývalá Miss a dizajnérka obuvi či jej kolegyňa Katarína Sásik, tiež dizajnérka dámskej obuvi a doplnkov. Nechýbali ani tváre influencerskej scény, medzi nimi napríklad štylistka Jana Kočišová či jej kolegyňa Jana Tomas a mnoho ďalších.

Barbora Franeková počas prvého dňa akcie... Foto: Fashion LIVE!
Barbora Franeková Barbora Franeková počas prvého dňa akcie Fashion LIVE!.

Jeden z najpôvabnejších lookov predvádzala aj modelka, bývalá účastníčka Miss a influencerka Yasmina Taty. Čierny kostým efektne spojila s vysokými čižmami a divokou hrivou vlasov na štýl Diany Ross.

Lenka Sršňová (vpravo) a Pavol Dendis Čítajte viac Neponúkame iba šaty, ale aj zážitok, hovoria dizajnéri Sršňová a Dendis. Aký je slovenský zákazník a nástrahy módneho biznisu?

Počas piatkového programu Mercedes-Benz Fashion LIVE! sa predstavili etablované mená ako Lenka Sršňová či Martin Hrča. Prvá sa predviedla s kolekciou netradičných svadobných šiat LOVEafFAIR, pri ktorých pracovala so svojimi estetickými kódmi aj farebnosťou, no prezentovala ich v tlmenejšom a vyváženejšom pomere. Kolekcia bola zároveň oslavou a pripomienkou lásky, na ktorú podľa autorky akoby sme v dnešnom svete trochu zabúdali a ako Lenka zdôraznila „lásky pre všetkých“. To malo naznačovať aj defilé, pri ktorom sa namiesto tradičnej promenády modelky a manekýni zoskupili do dvojíc, ktoré akoby čakali na oddávanie pred oltárom.

Modelka na prehliadke Martina Hrču a jeho novej... Foto: Martin Tomečko
Martin Hrča Modelka na prehliadke Martina Hrču a jeho novej kolekcie Chronos počas prvého dňa programu Fashion LIVE!.

Dizajnér Martin Hrča nesklamal tých, čo očakávali patričnú teatrálnosť, ale aj ukážkové spracovanie materiálu a hru so strihom, formou a objemom. Potlesk a nadšenie vyvolali najmä kreácie akoby zamrznuté vo vetre, v ktorých pomaly pred zrakmi divákov defilovali modelky v druhej časti prehliadky. Nositeľnejšie a komerčnejšie uchopené odevy sa prezentovali v prvej časti kolekcie Chronos.

Fendi, spolupráca, Stefano Pilati Čítajte viac Chlapčenské dievča, dievčenský chlapec - móda nepotrebuje hranice. Slávny dizajnér vytvoril kolekciu, ktorá je oslavou duality aj priateľstva

Nositeľná móda, jasne cielená na mladú generáciu, s prvkami funkčných, ale aj prepracovaných detailov sa prezentovala na móle počas prehliadky Jakuba Matiašoviča. Ten spolupracoval s už spomenutým autorom doplnkov Viliamom Mrázikom a sily spojil aj s Jurajom Strakom, textilným dizajnérom, ktorý len nedávno získal Národnú cenu za dizajn. Straka vytvoril potlače pre kolekciu JM Adolescence, ktorú inšpirovala aj brutalistická architektúra, rovnako ako idea procesu dospievania.

zväčšiť Kreácia z prehliadky dizajnéra Jakuba... Foto: Martin Tomečko
Jakub Matiašovič Kreácia z prehliadky dizajnéra Jakuba Matiašoviča počas prvého dňa akcie Fashion LIVE!. Potlače na materiály vytvoril Jakub Straka, doplnky v podobe okuliarov a rukavíc Viliam Mrázik.

V piatok sa predstavila aj značka Mandach, ktorá sa rovnako v časti kolekcie spojila s Jurajom Strakom. Monika Mandač, ktorá pochádza zo Srbska, predstavila kolekciu Pie In The Sky, inšpirovala sa poéziou, umením a dekonštruktivizmom a zároveň sa pokúsila zotrieť hranice medzi jasnými definíciami dámskeho a pánskeho odevu.

Ľudia chcú vlastniť. Dizajnér by mal ponúknuť niečo unikátne, ale zároveň komerčné
Video
Dizajnéri Lenka Sršňová a Pavol Dendis v relácii Ide o nás o slovenskej móde, ale aj zákazníkovi, problémoch aj radostiach v módnom biznise. / Zdroj: TV Pravda

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Fashion Live! #Lenka Sršňová #Barbora Franeková #Martin Hrča #Zuzana Kanisová #Mandach #Jakub Matiašovič

+ Chystáte sa na turistiku do hôr, veľkú pomoc vám poskytnú paličky.
Dovolenka nedopadne podľa vašich predstáv ani...

+ S úsmevom vám to pôjde lepšie a zabudnete na starosti, ktoré máte.
S financiami narábajte opatrne,...