Luxusné róby, korunky a mladá modrá krv: Na oslave 18-ky dánskeho princa chýbala jeho láska, núdzu o krásne gratulantky však nemal

Luxusné róby, korunky a šperky za státisíce eur aj pôvabné mladé tváre kráľovských rodín z celej Európy - tak vyzeral nedeľňajší večer v kráľovskom paláci v Kodani. Dôvodom bola veľkolepá oslava mladého dánskeho princa.

17.10.2023 11:30
Denmark Royals Foto: ,
Princezná Ingrid Alexandra z Nórska (v strede) v spoločnosti oslávenca - dánskeho princa Christiana (vpravo) a kráľovnej Margrethe a ďalších hostí za slávnostným stolom.
debata

Najstarší syn korunného princa Frederika a korunnej princeznej Mary, princ Christian, dovŕšil v nedeľu 15. októbra plnoletosť. Osemnáste narodeniny oslávil ako sa patrí, najprv pri stretnutí s dánskymi obyvateľmi, ktorých pozdravil z balkóna paláca Christiansborg a neskôr aj v spoločnosti budúcich tvárí európskych monarchií.

Camille Gottlieb Čítajte viac 365 dní lásky a k tomu záber, aký svet nevidel: Milovaná neter kniežaťa Alberta ukázala fanúšikom... toto je jej sexy mušketier

Christianovi prišli zablahoželať zástupcovia kráľovských rodín, ale na večerný narodeninový banket boli pozvaní aj zástupcovia dánskych mládežníckych organizácií či mladí ľudia, ktorí vynikli vo svete športu, umenia a kultúry. „Ďakujem všetkým mladým ľuďom, ktorí sú dnes tu. Cítim sa naozaj dobre obklopený toľkými rovesníkmi,“ uviedol v príhovore oslávenec. Hosťom sa prihovoril aj jeho otec, princ Frederik a stará mama, dánska kráľovná Margrethe.

Nórsky korunný princ Haakon a jeho manželka,...
Belgická princezná Elisabeth v kreácii Natan...
+13Holandská princezná Amalia prišla na oslavu v...

Pozornosť médií sa, samozrejme, sústreďovala aj na známe a o pár rokov nepochybne aj kľúčové tváre európskych monarchií. Na oslavu dorazili mladé princezné z Nórska, Švédska či Belgicka, niektoré v sprievode rodičov, ale aj bez nich.

zväčšiť Princezná Amalia z Holandska (vľavo) a... Foto: Profimedia
Princezná Amalia z Holandska (vľavo) a princezná Elisabeth Princezná Amalia z Holandska (vľavo) a princezná Elisabeth z Belgicka sa spoločne zúčastnili na bankete na počesť 18. narodenín dánskeho princa Christiana.

Napríklad princezná Amalia zastupovala Holandsko bez svojho otca, kráľa Willema-Alexandra a kráľovnej Maximy. Blondínka oblečená vo výraznej modrej večernej kreácii sa zabávala v spoločnosti belgickej princeznej Elisabeth.

Charlotte Casiraghi Čítajte viac Sestry, obe s modrou krvou, no hviezdou pred objektívmi je len jedna. Túto princeznú z Monaka takmer prehliadnete

Jednou z najpôvabnejších dám bola nórska princezná Ingrid Alexandra, ktorá dovŕšila plnoletosť pred krátkym časom a má už skúsenosti s tým, aké povinnosti ju v rámci verejných aktivít čakajú. Hoci na banket prišla v sprievode rodičov, korunného princa Haakona (ktorý je krstným otcom princa Christiana) a mamy Mette-Marit, neskôr ju usadili po boku oslávenca a bez rodičov.

Nórska korunná princezná Mette Marit a jej... Foto: Profimedia
Mette Marit a jej dcéra, princezná Ingrid Alexandra Nórska korunná princezná Mette Marit a jej dcéra, princezná Ingrid Alexandra, ktorú na narodeninový banket obliekla značka Emilio Pucci.

Nechýbala ani švédska korunná princezná Viktória, ktorá žiarila v róbe Elie Saab. Sprevádzal ju manžel Daniel, ale aj dcéra – princezná Estelle. Očarujúca bola aj mama princa Christiana, korunná princezná Mary, ktorú obliekol ateliér Jespera Høvringa. Na hlave mala korunku, s ktorou sa kedysi (ešte predtým, ako sa stala štvornásobnou mamou) vydávala za princa Frederika.

Dánsky princ Christian prichádza v sprievode... Foto: SITA/AP, Mads Claus Rasmussen
Dánsky princ Christian Dánsky princ Christian prichádza v sprievode svojich rodičov, korunného princa Frederika a korunnej princeznej Mary za kráľovnou Margrethe, svojou babičkou.

Medzi pozvanými hosťami nechýbali ani zástupcovia gréckej kráľovskej rodiny. Trochu prekvapením však bolo, že na oslavu nedorazil ani jeden z britských princov, teda ani princ William ani princ Harry. Zástupcovia médií nepochybne čakali na to, či sa počas oficiálnej večere ukáže v Kodani aj talianska šľachtičná – princezná Maria Chiara di Borbone, údajná láska princa Christiana (potom, čo boli spolu fotografovaní na Veľkej cene Monaka). Zostali však sklamaní, na večeri sa nezúčastnila.

Pozrite si tiež: Toto je mladá modrá krv Európy, princovia a princezné

Princezná Maria Chiara di Borbone na 76....
Zľava: Holandské princezné Ariane, Amalia a...
+21Princ Christian (najvyšší v strede) so svojimi...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #monarchia #oslava #osemnásť #šľachta #princezná Amalia #princ Christian #princezná Ingrid Alexandra

+ Cvičte pravidelne, aby ste zvýšili energiu. Pohyb je kľúčový.
Dôverujte svojim nápadom, pokúsite sa presvedčiť...

+ V domácnosti robte všetko naopak, oddychujte a zadeľte prácu deťom.
Poprosíte kolegu, aby za vás...