Pallová a Drobná ako zvodné tváre prehliadky, zo Svarinskej je miláčik módnej scény. Na couture od Holubca prišla aj legenda zo SND

Módne dianie v hlavnom meste pokračovalo aj uplynulým víkendom. Hneď v jeho predvečer sa totiž v priestoroch Starej tržnice konala očakávaná módna prehliadka tvorcu Marcela Holubca. Bola lákadlom pre fanúšikov módy aj známe tváre.

24.10.2023 12:30 , aktualizované: 22:57
Emma Drobná Foto:
Speváčka Emma Drobná na prehliadke Pianissimo - Conceptual Couture dizajnéra Marcela Holubca. Oblečená v modeli z jeho kolekcie Concrete.
debata

Priestory Starej tržnice v centre mesta ohúrili hostí hneď pri vstupe, uprostred sa totiž nachádzala inštalácia s klavírom a podložím z piesku, po ktorom o niekoľko minút kráčali modelky v najnovších kreáciách. Namiesto tradičného soundtracku znela živá hudba a tóny na piane vyludzoval známy slovenský klavírista a skladateľ Mikuláš Škuta. Azda neprekvapí, že najnovšia kolekcia, ktorú držiteľ ceny Tatra banky za umenie v kategórii Dizajn uviedol, dostala názov Piannissimo Conceptual Couture.

Ivana Gáborík, Marián Gáborík Čítajte viac Ivana Gáborík ako femme fatale, krásnu Svarinskú nespoznáte, jej premena fascinuje. Známe Slovenky zlákala móda plná kontrastov

Samozrejme, okrem modelov a kolekcie (o ktorej prinesieme podrobnejší materiál v najblížších dňoch), boli magnetom pre objektívy aj pozvaní prominenti. Holubec už od počiatkov svojej kariéry začal spolupracovať s viacerými známymi osobnosťami slovenského umeleckého a šoubiznisového života a niektoré ho prišli aj podporiť.

Herečka Kristína Svarinská v kreácii Nehera na...
Modelka Zuzana Gregorová nechýbala na...
+56Lekárka Alena Pallová v kreácii od Marcela...

Očarujúca a oblečená v signifikantnom plisovanom tope (spojenom s koženou sukňou) bola moderátorka a šperkárka Soňa Müllerová. Dlhoročnou obdivovateľkou tvorby slovenského dizajnéra je aj herečka Zuzana Kocúriková, členka súboru Činohry SND, ktorá zvolila kombináciu čiernej so žiarivým žltým kabátikom.

Majiteľka kliniky krásy a známa lekárka Alena... Foto: Profimedia
Alena Pallová Majiteľka kliniky krásy a známa lekárka Alena Pallová na módnej prehliadke dizajnéra Marcela Holubca a jeho kolekcie Pianissimo Couture.

Mnohé dámy dodržali dress-code a vzdali poctu hostiteľovi, keď sa obliekli do jeho kúskov. Speváčka Emma Drobná bola neprehliadnuteľná v sivom kabátiku s prestrihmi a plisovanej sukni z kolekcii Concrete (Holubec za ňu získal uvedenú cenu) a lekárka a podnikateľka s krásou Alena Pallová sa objavila v čiernej kreácii s rozparkom a dekoratívnymi detailmi pštrosieho peria, ktorú jej Holubec vytvoril na objednávku. Podobne sa predvádzala aj podnikateľka Silvia Kušnírová.

Rita Ora, Petra Kovacs Čítajte viac Lady Gaga v Hanečkovi, Rita Ora v sexy čipke od Petry Kovacs: Toto je 18 kreácií, ktoré by sme radi videli na hviezdach

Medzi hosťami, ktorí prijali pozvanie na prehliadku do Starej tržnice, sa objavila tiež známa slovenská herečka Kristína Svarinská. Tej zjavne kontakt s módou zachutil. Hviezda Dunaja sa totiž po akcii Fashion LIVE!, na ktorej priznala, že išlo o jej vôbec prvú skúsenosť s módnou šou, opäť vydala za módou. Stavila na svoju obľúbenú čiernu a značku Nehera (foto v galérii). V čiernej sa pred objektívmi ukázala aj štylistka Zuzana Kanisová, ktorá skombinovala široké kožené nohavice s pánsky strihaným oversized sakom a čiernym rolákom.

zväčšiť Dizajnér Marcel Holubec W. (v strede) s... Foto: Profimedia
815340414 Dizajnér Marcel Holubec W. (v strede) s modelkami v závere prehliadky svojej novej kolekcie.

Neprehliadnuteľná bola tiež Karolína Chomisteková, modelka a influencerka, ktorá spojila čierny top so zlatou sukňou a predviedla zvodnú kombináciu luxusnej módy s trendovými doplnkami (aj jej foto nájdete v galérii). Karolína pre Pravdu porozprávala aj, čo si myslí o novej kolekcii a slovenskej móde vo všeobecnosti, viac nájdete už v stredu v sekcii Žena.pravda.sk

Všetky fotografie si pozrite v galérii, budeme ju aktualizovať.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba

+ Dbajte na to, aby ste mali dostatočné množstvo fyzickej aktivity.
Kupujte tovar, na ktorý máte peniaze,...

+ Cvičte pravidelne, aby ste si zvýšili energiu. Pohyb je kľúčový.
Skúste nové spôsoby investovania, aby ste...