Seriálová princezná Diana aj najsexi päťdesiatnička britských obrazoviek: Slávne dámy spojil televízny večer, zažiarila najviac... veď sa pozrite

Hlavná sezóna filmových a televíznych ocenení je síce za nami, ale v nedeľu sa v znamení návratu k nej konal galavečer BAFTA. V Londýne tentoraz rozdali televízne ocenenia pre najlepšie herecké výkony a počiny na obrazovkách.

15.05.2024 00:00
Herečka Elizabeth Debicki v kreácii Armani Privé. Foto: ,
Herečka Elizabeth Debicki v kreácii Armani Privé.
debata

Hoci na britských podujatiach zvyčajne hrajú prím domáce lokálne hviezdy a tváre z televíznych kanálov, ktoré sú pozerané najmä na Ostrovoch, nedeľňajší galavečer mal aj hviezdnu a medzinárodnú príchuť. Postarali sa o to napríklad tváre populárnych projektov ako Koruna, Ted Lasso či Boj o moc.

O. Brzobohaty a A. Fialova hraju L. Staidla a I. Bartosovu Čítajte viac Na premiére žiarila, ale... hviezda seriálu o Bartošovej priznala: Boj s Ivetinými démonmi mi zasiahol aj do súkromia

Na červenom koberci sa objavil herec Brian Cox z posledného menovaného – megaúspešného seriálu z produkcie HBO, ktorý v uplynulých mesiacoch povyhrával všemožné ceny. Nechýbala ani Hannah Waddingham – herečka, ktorá podobne ako Cox pochádza z Británie, ale preslávila ju najmä rola v americkom seriáli Ted Lasso.

Herečka Eleanor Tomlinson.
Herečka Hannah Waddingham na vyhlásení...
+12Herečka Helena Bonham Carter v kreácii Vivienne...

Sošná vysoká blondínka predvádzala svoje ženské krivky a nezameniteľný úsmev. Jej krajanka, ktorej sa podarilo preraziť aj v Hollywoode – herečka Helena Bonham Carter – stavila na kreáciu Vivienne Westwood a bojovala o cenu s výkonom v seriáli Nolly. Podobnú pozornosť si vyslúžila aj austrálska rodáčka Elizabeth Debicki – hrdinka seriálu Koruna, ktorá v ňom stvárnila princeznú Dianu. Debicki sa objavila v nohavicovom overale Armani Privé.

Herečka Hannah Waddingham na vyhlásení... Foto: SITA/AP, Jordan Pettitt
Hannah Waddingham Herečka Hannah Waddingham na vyhlásení televíznych cien Bafta Television Awards v Londýne.

Práve jej rola a výkon v ostatnej (záverečnej) sérii úspešného projektu z produkcie Netflix patrili medzi najoceňovanejšie. Z Londýna však vysoká plavovláska odchádzala s prázdnymi rukami. Za najlepší výkon vo vedľajšej úlohe ocenili Jasmine Jobsonovú za výkon v seriáli Top Boy, ktorý sa stal aj najlepším dramatickým seriálom.

Herečka Helena Bonham Carter v kreácii Vivienne... Foto: SITA/AP, Ian West
Helena Bonham Carter Herečka Helena Bonham Carter v kreácii Vivienne Westwood.

Laureátmi televíznych cien sa stala aj herečka Sarah Lancashire či herec Timothy Spall alebo televízna šou Strictly Come Dancing, britská verzia aj na Slovensku mimoriadne obľúbeného Let's Dance. Viac hviezd z červeného koberca si pozrite v našej galérii.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #seriál #BAFTA #vyhlásenie cien #Elizabeth Debicki #Hannah Waddingham

+ Nepodceňujte pohlavné choroby, navštevujte pravidelne lekára.
Neviete sa rozhodnúť pre kúpu vhodného...

+ Skontrolujte svoju hmotnosť a ak budete spokojná odmeňte sa.
Netrápte sa ohľadom peňazí, dovolenku si treba...