Keď mala 11, amputovali jej ruky aj nohy, k milovanému šermu sa napriek tomu vrátila. Taliansky zázrak očaril aj Cannes

Nielen osobnosti sveta filmu či modelingu sa objavujú na filmovom festivale v Cannes. V piatok podvečer si premiéru novinky Kinds of kindness nenechala ujsť ani známa talianska šermiarka.

20.05.2024 00:00
Aunnamed Foto:
Šermiarka Beatrice Vio na premiére filmu Kinds of kindness. V hodvábnej kreácii s dekoratívnou aplikáciou z ateliéru Dior.
debata

Reč je o športovkyni Beatrice Vio, 27-ročnej šampiónke, ktorá súťaží na vozíku a ušľachtilému športu sa venuje aj napriek svojmu hendikepu – amputovaným končatinám.

Lauren Wasser Čítajte viac Najprv museli amputovať jednu, potom prišla aj o druhú: Modelka, ktorú takmer zabil tampón, dnes pomáha iným ženám

Sympatická blondínka milovala šerm od útleho detstva a tiež sa mu venovala. Keď mala jedenásť rokov, jej osud poznačila šokujúca diagnóza. Pre zápal mozgových plán museli lekári Beatrice amputovať najprv obe nohy a následne aj obe ruky, aby ju zachránili pred smrťou. Odhodlané dievča sa však po troch mesiacoch rehabilitácie vrátilo aj k milovaným šermiarskym tréningom.

Eva Longoria
Herečky a kamarátky Hunter Schafer (vľavo) a...
+40Americká herečka Demi Moore podporila premiéru...

Beatrice Vio šermuje na vozíčku a v roku 2013 ako šestnásťročná prvýkrát zvíťazila vo Svetovom pohári v Montreale. Odvtedy triumfovala mnohokrát a bola vyhlásená tiež za najlepšieho paralympijského športovca Talianska.

France Cannes 2024 Kinds of Kindness Red Carpet Čítajte viac Dokonalé krivky, dekolt ako magnet - Eva Longoria vyzerá lepšie ako pred 20 rokmi. A pozrite na Demi Moore, v Cannes zatienila aj oscarovú star

V piatok večer však Vio odložila kord a predviedla celkom inú podobu na slávnostnej premiére nového filmu gréckeho režiséra Yorgosa Lanthimosa. Francúzsky módny dom Dior a jeho dizajnérka Maria Grazia Chiuri obliekla Vio do hodvábnej kreácie po zem, ktorú zdobila výrazná dekoratívna výšivka. Značka tak opäť podporila svoju filozofiu, že chce reprezentovať a obliekať výnimočné ženy z rôznych oblastí života, nielen slávne tváre sveta šoubiznisu.

Herečka Isabelle Fuhrman na premiére filmu...
Herec Alejandro Edda.
+35Herečka Sienna Miller (druhá zľava) prišla so...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Cannes #šport #Dior #MFF Cannes #šerm #Beatrice Vio

+ Zamerajte sa na kondíciu a posilnenie imunity. Zdravie je prioritou.
Pracovné problémy vyriešite s nadhľadom a...

+ Nezabúdajte na otužovanie, môžete striedať saunovanie s plávaním.
Udržiavajte si pracovný poriadok, aby ste boli...