Mauréry na festivale v Košiciach? Zvodnejšiu ste ju ešte nevideli... slávnostný štart ozdobila aj Hurajová či krásky z Miss Slovensko

Už v piatok minulý týždeň sa otvorili pomyselné brány filmového festivalu Art Film Košice. Na slávnostné otvorenie 30. ročníka prišli aj mnohé známe tváre zo sveta filmu či domáceho šoubiznisu.

24.06.2024 08:58
peterstas photo 0160 Foto:
Herečka Zuzana Mauréry na slávnostnom otvorení 30. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Art Film Košice 2024
debata (6)

Piatkový galavečer sa niesol v znamení odovzdania dvoch prvých filmových trofejí. Cenu Zlatá kamera získal slovenský režisér Miloslav Luther a rumunský filmový tvorca Cristi Puiu. Miloslavovi Lutherovi sošku odovzdala herečka Magda Vášáryová, ktorá sa na štart podujatia vybrala aj v spoločnosti dcéry Hany Lasicovej, jej partnera Jamieho Foulstona a vnučiek Ester a Stely.

Herečka Zuzana Mauréry opäť očarila. Čítajte viac Mauréry ako hollywoodska diva, sexy Kerekes aj trblietavá Germáni s prezidentkou: Toto je móda zo Slnka v sieti, musíte vidieť aj Dávida z Dunaja

Medzi hosťami sa objavila herečka Zuzana Mauréry – jedna z dám, ktoré predviedli azda najnoblesnejšiu podobu. Večerná róba s pomerne odvážnym výstrihom, ktorú doplnila hviezda seriálu Iveta či filmu Učiteľka, bielym boa na ramenách jej dodávala výrazne spoločenskejší nádych.

Herečka Zuzana Mauréry na slávnostnom otvorení...
Eva Rezešová prichádza na slávnostné otvorenie...
+24Herečka Lucia Hurajová na slávnostnom otvorení...

Mauréry však nebola jedinou herečkou, ktorá sa rozhodla namiesto ležérnosti staviť na „veľké večerné šaty“. Aj jej kolegyňa a kamarátka Lucia Hurajová si uctila 30. ročník festivalu výberom večerných šiat. Na červenom koberci predviedla zamatovú róbu s transparentnými panelmi po bokoch zdobených kryštálovou výšivkou.

Herečka Lucia Hurajová na slávnostnom otvorení... Foto: Peter Staš
Lucia Hurajová Herečka Lucia Hurajová na slávnostnom otvorení filmového festivalu v Košiciach.

Už tradične sa medzi hosťami objavili aj krásky zo súťaže Miss Slovensko, keďže súťaž krásy a filmový festival sú organizačne prepojené. Daniela Vojtasová, držiteľka titulu najkrajšej Slovenky za rok 2023 prišla v červenej róbe s lodičkovým výstrihom a odhalenými ramenami. Jej kolegyňa Sonja Kopčanová stavila na flitrovú tubu s rozparkom.

Dagmar Havlová Čítajte viac Havlová aj Tomsová - české hviezdy našli recept na ukážkové starnutie. A pozrite na hviezdu hitu Sněženky a machři, prirodzená aj pred 70-kou

Medzi hosťami slávnostného otvorenie sa objavili aj herečky Danica Jurčová s Evou Sakálovou, scenárista Maroš Hečko či zástupkyňa domácej – košickej – smotánky Eva Rezešová. Prišli aj herci Kamil Mikulčík a Ján Greššo alebo zástupcovia politickej scény. Viac si pozrite v galérii.

Miss Slovensko 2023 Daniela Vojtasová (vpravo)... Foto: Peter Staš
Miss Slovensko Daniela Vojtasová (vpravo) a jej kolegyňa - druhá vicemiss Sonja Kopčanová Miss Slovensko 2023 Daniela Vojtasová (vpravo) a jej kolegyňa - druhá vicemiss Sonja Kopčanová prišli na slávnostné otvorenie 30. ročníka filmového festivalu Art Film Košice.

Festival potrvá do 28. júna. Jeho súťažné sekcie sa v tomto roku rozšírili na tri. Okrem medzinárodnej súťaže hraných filmov a krátkych filmov pribudla sekcia filmov z krajín strednej a východnej Európy. V programe je aj ďalšia desiatka nesúťažných filmových sekcií. Na podujatí ocenia Zlatou kamerou aj ukrajinského režiséra Sergeja Loznicu, ktorého najnovší film Invázia premiérovo uviedli na tohtoročnom festivale v Cannes. Cenu Hercova misia udelia slovensko-talianskej herečke Antónii Liškovej a hercovi Marošovi Kramárovi.

Sláva - poľná tráva? Maroš Kramár dostane cenu Hercova misia
Video
Zdroj: TV Pravda

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #festival #Lucia Hurajová #Zuzana Mauréry #Daniela Vojtasová #Art Film Košice

+ V stravovaní by vám veľmi prospela jemná diéta, nemusíte to však preháňať.
Ak sa budete chcieť pustiť...

+ Povinnosť zúčastniť sa firemnej akcie prinesie ťažkosti s alkoholom.
Neexistujú žiadne obmedzenia, nejestvujú...