Každý si občas vypije, hovorí Tereza Ramba v novom filme: Čo príde, vám však vezme dych... hviezdy uviedli film o ženskom alkoholizme, tne do živého

Dokonca o týždeň skôr ako v susednom Česku sa v Bratislave konala premiéra nového českého filmu Zápisník alkoholičky. Predstaviť ho prišla početná delegácia.

05.07.2024 12:00
Tereza Ramba  Dan Svatek a Michaela Duffkova Foto:
Česká herečka Tereza Ramba (vľavo), autorka knižnej predlohy Michaela Duffková a režisér Dan Svátek na slovenskej premiére snímky Zápisník alkoholičky.
debata (2)

Herečka Tereza Ramba, režisér Dan Svátek, ale aj autorka knižnej predlohy k filmu – zápiskov zo skutočného života a boja so závislosťou od alkoholu – Michaela Duffková. Práve pre poslednú menovanú bola svetová premiéra očakávanej snímky ešte o kúsok špeciálna. Prvýkrát totiž film videl aj jej manžel Ondřej a Duffková neskôr na návšteve v redakcii Pravdy priznala, že to bolo pre ňu veľmi emotívne.

zápisník alkoholičky Čítajte viac Tak pijú ženy. Pri filme Zápisník alkoholičky zaručene vytriezviete

"Myslím si, že je to skreslená predstava, že sa do závislosti dostáva desiatky rokov. Obzvlášť u žien. A obzvlášť, keď sú po pôrode, alebo sú nejako psychicky oslabené, to môže trvať oveľa kratšie,“ vysvetlila žena, ktorá takmer všetko, čo diváci uvidia vo filme, naozaj prežila.

Česká herečka Tereza Ramba (vľavo), autorka...
Herecká dvojica Tereza Ramba a Miloslav König...
+9Michaela Duffková, autorka knižnej predlohy k...

„Keď mi Michaela dala prečítať rukopis knihy, ktorá práve vznikala, povedal som si, že to je presne ten materiál, ktorý potrebujeme – ukážkový prípad toho, ako ľahko môže vzniknúť závislosť u žien,“ uviedol pre médiá režisér Dan Svátek, ktorý už má s podobnou témou skúsenosti. V minulosti nakrútil snímku Úsmevy smutných mužov, v ktorom však hlavného hrdinu stvárňoval muž.

Michaela Duffková, autorka knižnej predlohy k... Foto: Martin Hesko
Michaela Duffkova s manzelom Michaela Duffková, autorka knižnej predlohy k filmu Zápisník alkoholičky a jej manžel Ondřej Duffka.

Teraz sa pred kamerou v hlavnej úlohe ocitla Tereza Ramba a snímka naozaj stojí na jej famóznom výkone. Skvelo jej však nahrávajú aj ostatní kolegovia a ich prítomnosť a úsporné či veľmi realistické herectvo je vo filme veľmi potrebné. Ramba v minulosti pre Pravdu priznala, že sa podobným témam dlho vyhýbala (viac tu), lebo mala strach, ako jej vstúpia do života. Napokon ju však presvedčila jej agentka a najbližší. Neľutuje.

Paul Mescal Čítajte viac Toto je nový Gladiátor! Na Crowa si ani nespomeniete, idol mladej generácie Mescal ohúril svet už prvými zábermi, vytrénoval sa na...

Nebudú ani diváci, ktorí film môžu vidieť od 4. júla v slovenských kinách. Do českých zamieri o týždeň neskôr. Herečka Tereza Ramba a autorka knižnej predlohy Michaela Duffková boli aj hosťami relácie Ide o nás a v Pravde pre vás pripravujeme veľmi silný a zaujímavý rozhovor nielen o nakrúcaní, ale aj problematike alkoholizmu.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #premiéra #Michaela Duffková #Tereza Ramba #Zápisník alkoholičky

+ Zamyslite sa nad veľkou dynamikou, ktorú máte v živote a trošku spomaľte.
Overte si platnosť...

+ Premýšľaním nad minulosťou len strácate možnosť myslieť do budúcnosti.
O svoje kreatívne nápady sa...