Ešte krajšia ako Oscar, vyhlásil herec Brühl vo Varoch, o deň neskôr prišla ďalšia hollywoodska tvár a... fanúšikovia sú nadšení, toto od hviezd nečakali

Tohtoročný filmový festival v Karlových Varoch je doslova nabitý hviezdnymi menami a zástupcami svetovej kinematografie. Aj pred sobotňajším záverom do dejiska 58. ročníka zavítali slávni umelci.

06.07.2024 00:00
Daniel Brühl Foto:
Nemecký herec Daniel Brühl rozdával autogramy a robil si selfie s fanúšikmi.
debata

Najprv to bol herec Daniel Brühl, ktorého našinec pozná najmä z komédie Zbohom, Lenin či hitu Rivali alebo seriálu Becoming Karl Lagerfeld (ku ktorému poskytol aj exkluzívne vyjadrenia pre Pravdu). Štyridsaťpäťročný Brühl, ktorý má nemecko-katalánske korene, uviedol vo Varoch starší film Sused. Pravým dôvodom jeho prítomnosti však bolo udelenie ceny Krištáľový glóbus za výnimočný prínos filmu.

Herec Daniel Brühl. Čítajte viac Hral Nikiho Laudu aj esesáckeho zloducha, teraz je z neho slávny dizajnér. Daniel Brühl exkluzívne pre Pravdu: Na Lagerfeldove fotky som sa nemohol pozerať

„Toto je tá najpôvabnejšia soška. Ešte krajšia ako Oscar,“ vyhlásil herec, keď ju dostal z rúk prezidenta festivalu Jiřího Bartošku. Brühl pobavil prítomné publikum v sále aj novinárov, keď si urobil žarty aj zo svojho nie príliš pozitívneho charakteru vo filme Sused. „Dúfam, že si nebudete myslieť, že som taký. Som omnoho väčší sympaťák,“ komentoval.

Nemecký herec Daniel Brühl rozdával autogramy a...
Nemecký herec Daniel Brühl rozdával autogramy a...
+15Nemecký herec Daniel Brühl si prevzal...

Potvrdil to aj fanúšikom vo Varoch. Tých už prí príchode herca nadchlo jeho uvoľnené a priateľské správanie. Rozdával autogramy, urobil si pár fotografií či prehodil pár slov s ľuďmi, ktorí na neho čakali pred hotelom. A situácia sa zopakovala aj pri ďalšom slávnom hosťovi.

zväčšiť Herec Clive Owen (vľavo) a prezident filmového... Foto: KVIFF
Clive Owen (vľavo) a prezident filmového festivalu v Karlových Varoch Jiří Bartoška Herec Clive Owen (vľavo) a prezident filmového festivalu v Karlových Varoch Jiří Bartoška.

Do Varov v piatok dorazil aj britský herec Clive Owen, známy napríklad z drámy Na dotyk (tiež ho uviedol v špeciálnom premietaní) alebo filmu Potomkovia ľudí. Owena tiež čaká špeciálna cena, ale ešte predtým si strihol napríklad rozhovor za prítomnosti publika a jeho príchod sa niesol v podobne uvoľnenej a veselej atmosfére. „Vôbec sa nesprávajú ako hviezdy, sú skvelí,“ šuškali si pred hotelom niektorí filmoví nadšenci.

886850834 Čítajte viac Moje najmilšie dievčatko, napísala Žilková, ale z 18-ročnej dcéry Korduly bol magnet vo Varoch... Ochranka? O tú sa postarali starší bratia

V Karlových Varoch je aj supermodelka Karolína Kurková, ktorá by sa mala zúčastniť na sobotňajšom záverečnom ceremoniáli. Kto získa hlavnú cenu, sa dozviete už čoskoro. Je však jasné, že aktuálne najväčším „hitom“ podujatia je domáca snímka Vlny od Jiřího Mádla, o ktorej hovorí celé Česko a sprevádzajú ju nadšené reakcie a recenzie prvých divákov.

Herečka Táňa Pauhofová v kreácii od slovenského...
Herečka Marika Šoposká na svetovej premiére...
+20Režisér Jiří Mádl priniesol do Karlových Varov...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Clive Owen #Daniel Bruhl #MFF Karlove Vary

+ Zabúdate na to, že môžete aktívne fungovať ak máte dostatok spánku.
Nezabúdajte na opatrnosť, ak obchodujete na...

+ Vyhnite sa priveľkému množstvu alkoholu a pozorne si všímajte okolie.
Odkladajte si časť príjmu, aby...