Bez jej hlasu si slávnu Angeliku sotva viete predstaviť: 88-ročná Švormová zavítala do Varov a s ňou ďalšie legendy. Hanzlík, Kostka a... všetky oči na Heřmánkovú

Nielen hviezdy zahraničnej kinematografie či filmári v rozpuku síl, ale aj legendy domácej kinematografie zavítala do Karlových Varov.

06.07.2024 13:00
887220209 Foto:
Herečka Hana Heřmánková vyzerala očarujúco, festival v Karlových Varoch navštevuje každý rok.
debata (4)

Udialo sa tak pri príležitosti slávnostnej večere na počesť 30. výročia pôsobenia herca Jiřího Bartošku vo funkcii prezidenta festivalu, ale tiež ako oslava tvorby a ocenenia jedného z členov českej filmovej scény – Ivana Trojana.

Daniel Brühl Čítajte viac Ešte krajšia ako Oscar, vyhlásil herec Brühl vo Varoch, o deň neskôr prišla ďalšia hollywoodska tvár a... fanúšikovia sú nadšení, toto od hviezd nečakali

Hrdina mnohých projektov na obrazovke, plátne aj v divadle oslávil pred pár dňami 60 rokov, čím sa ešte stále radí medzi „mladíkov“ v zozname známych hereckých hviezd, ktoré si do kúpeľného mesta našli cestu. Na podujatie nazvané príznačne Večera českých filmových legiend prijala pozvanie napríklad 88-ročná Libuše Švormová – hrdinka filmov Leto s kovbojom či Marečku, podejte mi péro.

Herecký aj manželský pár Hana Heřmánková a...
Na 58. ročníku filmového festivalu v Karlových...
+4Herec Petr Kostka (vľavo) s manželkou a...

Čipernú dámu však azda ešte viac preslávil aj jej nezameniteľný hlas – a tiež fakt, že ho prepožičala do filmovej ságy o Angelike. Málokto si dnes pôvodnú sériu zo 60-tych rokov s francúzskou herečkou Michelle Merciérovou dokáže bez Švormovej hlasu predstaviť.

zväčšiť Na 58. ročníku filmového festivalu v Karlových... Foto: Martin Hykl/CZECH NEWS CENTER CNC / Martin Hykl / CNC / Profimedia
887512950 Na 58. ročníku filmového festivalu v Karlových Varoch sa objavila aj herečka Libuše Švormová, ktorú si mnohí pamätajú aj ako "hlas" slávnej Angeliky.

Medzi hosťami sa objavila tiež herečka Dana Syslová či napríklad Carmen Meyerová, ktorá prišla do Varov v sprievode manžela Petra Kostku. Rodičia populárnej moderátorky a herečky Terezy Kostkovej boli v dobrej nálade a spoločnosť im robil aj Jaroslav Satoranský.

Jiřina Bohdalová Čítajte viac Takto trsá 93-ročná Jiřina Bohdalová! Dcéra ju zvečnila pri tanci vo Varoch... nesmrteľná teta, píšu fanúšikovia

Na záberoch, ktoré zverejnili organizátori festivalu, sú zachytené aj tváre Jaromíra Hanzlíka – dlhoročného idolu z obrazoviek a hrdinu mnohých úspešných snímok. Nechýbal ani samotný Ivan Trojan a mladšiu generáciu zastúpili tiež dámy ako Lenka Krobotová, Martha či Klára Issové.

Veľkú pozornosť na seba strhla aj manželská dvojica Karel a Hana Heřmánkovci, ktorí sa do Varov vydávajú pravidelne každý rok. 61-ročná Hana, známejšia viac ako hlásateľka než herečka (hoci herectvu sa venovala tiež), očarila mnohých fanúšikov aj na sociálnych sieťach. Nasvedčujú tomu komentáre, ktoré chvália tvár z televíznej obrazovky za jej prirodzený pôvab a mladistvý šarm. Viac si pozrite v galérii.

Keď sme mali 19, jasné, že nás najviac zaujímal sex. Preto sme ho maľovali, vraví Katarína Janečková Walshe
Video
Zdroj: TV Pravda
Nemecký herec Daniel Brühl rozdával autogramy a...
Nemecký herec Daniel Brühl rozdával autogramy a...
+15Nemecký herec Daniel Brühl si prevzal...

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #legendy #MFF Karlovy Vary #Hana Heřmánková #Libuše Švormová #Petr Kostka

+ Vyhnite sa priveľkému množstvu alkoholu a pozorne si všímajte okolie.
Odkladajte si časť príjmu, aby...

+ Povinnosť zúčastniť sa firemnej akcie prinesie ťažkosti s alkoholom.
Neexistujú žiadne obmedzenia, nejestvujú...