Film s Pauhofovou má cenu z Varov! Ani dážď nezastavil hviezdy: Issová ako Audrey Hepburn, krásna Schneiderová a slávna česká modelka, tá sa ukázala v...

Záverečný ceremoniál 58. ročníka MFF Karlovy Vary je v plnom prúde. Slávnostný večer zaplnili hviezdy domácej scény, ale tiež nechýbali hostia zo zahraničia.

06.07.2024 19:36 , aktualizované: 07.07.2024 07:38
Lenka Krobotová (vľavo) a Klára Issová Foto:
Herečky Lenka Krobotová (vľavo) a Klára Issová prišli spoločne na slávnostný záver 58. ročníka MFF Karlovy Vary.
debata

Počas záverečného dňa už 58. ročníka filmového podujatia organizátorom trochu prekazil plány dážď. Nenechali sa však odradiť. Pre vzácnych hostí už boli pripravení asistenti s dáždnikmi a pred vstupom na červený koberec ich čakali, aby ich mohli sprevádzať pred objektívmi. Pózovačky boli o to kratšie, ale neznamená to, že by sa známe tváre objektívom vyhli. Konieckoncov, noblesnú módu a slávnostnú náladu je dobré predviesť.

producentka-wanda-adamik-hrycova-herec-tomas-mastalir-a-herecka-tana-pauhofova Čítajte viac Pauhofová ako hollywoodska diva na premiére filmu (aj) o roku 1968, ktorému tlieskali postojačky. Očarila aj česká kolegyňa, tej chýba už iba Brad Pitt

Na červenom koberci sa objavila napríklad členka súťažnej poroty a herečka Eliška Křenková, ktorá tak trochu reprezentovala aj slovenské farby. Jej kreáciu totiž vytvoril dizajnér Boris Kráľ a éterická herečka v nej predvádzala nežnú podobu a look v duchu zlatej éry Hollywoodu.

Herečka Anna Geislerová prichádza v spoločnosti...
Herečka Barbora Poláková.
+32Topmodelka Karolína Kurková v kreácii Carolina...

Veľká večerná róba, vo florálnom romantickom vyznení, taká bola podoba známej českej rodáčky a topmodelky Karolíny Kurkovej, ktorá pricestovala do Varov už v piatok. Trojnásobná mama a niekdajšia hviezda mól a magazínov stavila na pompézny spoločenský model z dielne Carolina Herrera. Bolo to však pomerne prekvapivé, lebo osobný štýl modelky prezentovaný v minulých rokoch na spoločenských akciách sa celkom výrazne líši od toho, aký ukázala vo Varoch. Tento výber bol ľúbivý, ale trochu prvoplánový.

zväčšiť Herečka Eliška Křenková v kreácii od... Foto: Profimedia
Herečka Eliška Křenková v kreácii od slovenského dizajnéra Borisa Kráľa. Herečka Eliška Křenková v kreácii od slovenského dizajnéra Borisa Kráľa.

Neprehliadnuteľná bola aj Klára Issová, hviezda seriálu Zrada, ktorý na jar ťahal k obrazovkám každý týždeň televíznych divákov. Česká herečka dorazila spoločne s Lenkou Krobotovou a kým jedna stavila na uvoľnenejší štýl a letný model šiat, druhá pôsobila tak trošku ako Audrey Hepburn. Issová priznala, že jej róba bez ramienok s mašľou na zadnom dieli bola aj akási pocta legende filmového plátna.

Jiří Mádl a jeho partnerka Kateřina Čítajte viac Lepší moment si vybrať nemohol, ľudia stáli a aplaudovali jeho novému filmu. A Jiří Mádl prvýkrát ukázal svoju lásku, toto je ona

Počas slávnostného večera rozdali ceny a dočkali sa ich aj domáci tvorcovia. Herec Ivan Trojan napríklad odchádzal domov s cenou Krištáľový glóbus za výnimočný prínos filmu. Ďalšiu špeciálnu cenu – veľkú cenu prezidenta festivalu – si potom z rúk Jiřího Bartošku odnášal britský herec Clive Owen. Z trofeje sa však tešil aj režisér a herec Jiří Mádl. Za film Vlny si odnášal divácku cenu denníka Právo. V snímke účinkujú aj slovenskí herci Táňa Pauhofová a Tomáš Maštalír či Michaela Majerníková. Snímka si vyslúžila pri projekcii vo Varoch 9-minútový potlesk postojačky.

Topmodelka Karolína Kurková v kreácii Carolina... Foto: Profimedia
Topmodelka Karolína Kurková v kreácii Carolina Herrera. Topmodelka Karolína Kurková v kreácii Carolina Herrera.

Absolútnym víťazom 58. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch sa v sobotu večer stal film Náhly záblesk hlbších vecí (A Sudden Glimpsa to Deeper Things) o maliarke Wilhelmine Barns-Grahamovej, ktorej vnímanie sveta sa zmenilo po výstupe na ľadovec. Víťazný esejistický portrét nakrútil britský dokumentarista Mark Cousins.

885595410 Čítajte viac Štart 58. festivalu vo Varoch ozdobila zmyselná slovenská krása! Ferencová ako hollywoodska diva, prišla aj Mauréry. Odvážne šaty z Košíc dostali druhú šancu

Rozhodnutie poroty vnímali mnohí ako pomerne prekvapivé, pretože dokumentárny film ovládol MFF v Karlových Varoch vôbec po prvýkrát, poznamenal portál Novinky.cz. Osobitnú cenu poroty získala nórska rozvodová dráma Až na veky (Elskling), za ktorú si Helga Gurenová odniesla trofej pre najlepšiu herečku. O cenu za mužský herecký výkon sa podelili Ton Kas a Guido Pollemans, ktorí účinkovali v holandsko-belgickej snímke Hosť a ryba na tretí deň. Cenu za réžiu dostala Nelicia Low za koprodukčný film Na kordy, sledujúci osudy dvoch bratov šermiarov. Osobitné uznanie poroty si odniesli česká zabíjačková tragikomédia Adama Martinca s názvom Mord a nemecká dáma Xoftex o utečeneckom tábore v Grécku, ktorú režíroval Izraelčan Noaz Deshe.

Režisér Jiří Mádl a producentka Monika Kristl s... Foto: KVIFF
Jiří Mádl a producentka Monika Kristl Režisér Jiří Mádl a producentka Monika Kristl s cenou od divákov denníka Právo za film Vlny.

Záver festivalu si užili (aj napriek hustému dažďu na úvod) mnohé osobnosti domáceho filmu – medzi nimi napríklad Bolek Polívka, Martha Issová či Jitka Schneiderová alebo Antonie Formanová. Viac v galérii.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Vlny #Klára Issová #Jiří Mádl #Eliška Křenková #MFF Karlove Vary

+ Žalúdočné problémy a stres liečte bylinkovým čajom zo šalvie a medovky.
Dávajte si pozor na dlhy, aby ste...

+ Skúšajte alternatívne metódy liečby, aby ste našli, čo vám pomáha.
Čím viac sa v práci snažíte, tým dosahujete...