On-line s terapeutkou

Terapeutka

Mgr. Martina Mašlonková lieči klientov pomocou „One brain“ metódy. Na základe svalových testov a navrátením sa v mysli do svojej minulosti odblokujeme sami v sebe psychický blok a uvoľníme energetický samoliečiaci tok organizmu. Pomocou vizuálnej autosugescie si prostredníctvom tejto metódy navodíme chcenú situáciu, čím uvoľníme zablokované a nefunkčné psychické prúdy. Na vaše otázky Mgr. Mašlonková v utorok 7. septembra odpovedala v on-line rozhovore na koktail.pravda.sk.

Vážená pani Mašlonková, prosím o radu, či sa dá pomocou "One brain" liečiť disleksia u detíˇa či môžete nám v tom pomôcť? Ďakujem. - Ján Margita

„One brain“ je metóda, ktorá umožňuje prepojenie pravej a ľavej hemisféry, a to je podľa mojich informácií jediný účinný spôsob, ako postupne odstrániť dyslexiu. Pracujeme aj s deťmi – dyslektikmi.

Dobrý deň. Ako sa da na Vás nakontaktovať a máte nejaké pracovisko aj na východnom Slovensku? - peťo

Na východe Slovenska pracovisko nemám. V Košiciach ale pracujú iní kineziológovia. Na nich aj na mňa nájdete kontakty na internetových vyhľadávačoch pod kľúčovým slovom kineziológia.

Pani Mgr. Mašlonková, moja dcéra má anorexiu, má 15 rokov, dá sa to liečiť One brain? Je táto metóda bezbolestná? Koľko stojí u Vás sedenie? Ďakujem za odpoveď - Otec

Anorexia sa dá odblokovať. Mám veľmi pozitívne skúsenosti. Metóda One Brain vedie až k jej úplnemu odstráneniu, a to aj u veľmi mladých dievčat. Je to veľmi nenásilná, jemná a bezbolestná metóda. Všetky informácie o mojich sedeniach nájdete na spomínaných internetových vyhľadávačoch.

Pôsobí táto metoda len na choroby duse, alebo aj na choroby tela? - Mimi

Choroby tela sú výsledkom choroby duše. Na tieto súvislosti prídeme na sedení. Všetky choroby sú výsledkom nevyriešených problémov, zlá emócia, ktorú zanechávajú, zotrváva vo vedomí asi mesiac, potom prenikne do podvedomia, kde zotrvá sedem rokov. Keď sa ani za tento čas problém nevyrieši, nastúpia choroby.

11 rokov po rozvode manzelstva sa nedokazem odputat od manzela, zaspavam a vstavam s myslienkou na neho, velmi mi chyba, milovala som ho, mam s nim 2 dospelych synov splodenych z lasky. Rozviedli sme sa po 21 rocnom manzelstve kvoli manzelovej rodine (uprednostnoval ich). Problem vyriesil unikom z inej zene - dakujem - Anna

Častým problémom mojich klientov je citová závislosť na inom človeku. Ľudia často nechápu, že to, čo potrebujú, nikdy nedostanú zvonku, ale všetko, vrátane lásky, už majú vo svojom vnútri. Na sedení im to pomôžem pochopiť, následne sa uvoľnia zo svojej kŕčovitosti, a tým sa ich vyžarovanie výrazne zmení a pritiahnu si do života ľudí, s ktorými budú mať oveľa zdravšie vzťahy.

Sice mi nikdy doktori neprisli na ziadnu logicku pricinu, aj v dospelom veku stale trpim nocnym pomocovanim, co by mohlo byt vo veci? - lucia

Nočné pomočovanie si deti vytvárajú ako podvedomú reakciu na nedostatočný citový záujem rodičov, prinútia mamu, aby sa im venovala v noci, to znamená, vo zvýšenej miere. V dospelosti je tento podvedomý mechanizmus už zbytočný, a práve metóda One Brain je najlepší spôsob, ako sa ho zbaviť a zvýšený citový záujem okolia si zabezpečiť zdravšími spôsobmi.

Da sa tato metoda pouzit aj bez liecitela, existuju o nej nejake knihy? - simon

V súčasnosti sú na pultoch kníhkupectiev knihy o kineziológii. Absolvent metódy One Brain musí prejsť jedenástimi stupňami kurzu.

Aku mam istotu, ze vasa metoda funguje? Da sa to spoznat uz po prvom sedeni? - quido

Ak hľadáte istotu vonku, hľadáte na nesprávnom mieste. Pocit istoty musíte čerpať zo svojho vnútra. Sedenia u kineziológa vám ukážu, ako sa spojiť so všetkými svojimi vnútornými zdrojmi. Keď objavíte, koľko pokladov sa vo vás skrýva, uľaví sa vám už po prvom sedení.

Akeho ste mali najstarsieho a akeho najmladsieho pacienta? - roman

Najmladšieho trojročného chlapca, a najstaršieho 63-ročného pána, ale táto metóda nie je obmedzená vekom a pri bábätkách pracujeme s telom mamičky.

Kde sa môže človek prihlásiť na "One brain"metódu? - jozef

Všetky informácie o One Brain metóde nájdete na už spomínaných internetových vyhľadávačoch pod kľúčovým slovom kineziológia.

asi 3x sme sa syna dyslektika pokúsili odblokovať - skúsená pani, ktorá to robí pravidelne, ale syn vždy stratil vedomie - pri poslednom vlastne už hneď na začiatku. Viete mi poradiť, či v tom ďalej pokračovať a ako? - katarína

Dyslexia ako všetky detské choroby je len sebaobranným mechanizmom proti nesprávnym postojom rodičov. Ja osobne by som si posvietila na mamičku, pretože som zvedavá, akým vyžarovaním ovplyvňuje svoje dieťa. Mojou častou skúsenosťou je, že keď sa uľaví matke, uľaví sa aj dieťaťu. Poznám prípad, kedy dyslexia dieťaťa bola výsledkom priam bezohľadného perfekcionizmu mat­ky.

Beriete aj 2O Sk pre zajaca?:-) - findo

Kineziológ nie je doktor.

ako postupovať , ked sa metoda nezvládne a naruší psychiku človeka,teda , ked terapeut nezvládne ulohua nesprávne aplikuje bloky , čo poznám ,z vlastnej skusenosti - vilo

Úlohou kineziológa je ukázať vám, že všetky psychické a fyzické zdroje sily sú vo vás a vy ste jediným človekom, ktorý vytvára váš život. Nikto vám nemôže narušiť psychiku bez vášho dovolenia, človek musí sám sebe priznať autoritu a pochopiť, že život, ktorý si vytvoril, mu nikto nemôže vziať. Ani jeho problémy a choroby. Tak ako si ich sám vytvoril, tak sa ich aj musí sám zbaviť. Kineziológ je tu len na to, aby vám poradil ako.

Liečim sa na neplodnosť, ktorá ma veľmi trápi. Aj keď cítim, že ma moja rodina a manžel ma podporujú, v práci som spokojná a aj v manželstve nemáme problémy, neviem sa zbaviť tej hroznej úzkosti . Nechcem sa izolovať, ale niekedy sa musím veľmi premáhať. - kamila

Úzkosť a neplodnosť sa navzájom podporujú a spôsobujú jedna druhú. Aj v tomto je, podľa mojich skúseností, kineziológia veľmi účinná.

nie je mi veľmi jasná Vaša odpoveď, ale odblokovania som sa zúčastnila popri synovi, sama mám niekoľko kurzov, reakcia 12-ročného syna je príliš extrémna (strata vedomia, zvracanie) - a pýtala som sa, či odporúčate pokračovať, pretože osobne mám strach aby mu to viac neublížilo ako pomohlo - katarína

V tomto prípade jednoznačne treba odblokovať matku, ani absolvovanie všetkých jedenástich stupňov metódy One Brain nie je zárukou, že osobnosť človeka je už v stopercentnom poriadku. Neodporúčam pokračovať v odblokovávaní chlapca!

Vaz. pani, ja mam dost velku fobiu z vysok, mam pocit, ze Vasa metoda by mi pomohla. Ako Vas mozem kontaktovat? P.S: napriklad mam hrooozne pocity v lanovke az odpadavam. Dakujem - Karla

Fóbia sa dá metódou One Brain úspešne odstrániť. Informácie nájdete na spomínaných internetových prehliadačoch pod kľúčovým pojmom kineziológia.

Redakcia pravda.sk ďakuje Mgr. Martine Mašlonkovej za účasť na online rozhovore a všetkým čitateľom za ich otázky. Bolo ich toľko, že z časových dôvodov sme nemohli na všetky odpovedať, za čo sa ospravedlňujeme.

+ Ak vás niečo desí, rýchlo to spravte, potom vás už nebude mať čo desiť.
Nákup kvalitných vecí za dobrú cenu...

+ Jednoduché dýchacie cvičenia môžu okamžite znížiť pocit úzkosti.
Nerobte nič na vlastnú päsť, s vašim tímom vám...