Slováci zaspievajú na Eurovízii, súperi tasia silikóny aj nohavičky

Po jedenástich rokoch bude na medzinárodnej Eurovízii znieť slovenčina. Slovenské duo Kamil Mikulčík a Nela Pocisková zaspieva v druhom semifinálovom kole v Moskve pesničku Leť tmou.

14.05.2009 02:00
Nela Pocisková a Kamil Mikulčík Foto:
Dueto Leť tmou ponúkne slovenská dvojica Nela Pocisková a Kamil Mikulčík v druhom semifinálovom kole.

Pocisková, ktorá mala zdravotné problémy, mala vraj odporučený hlasový pokoj až do štvrtkového vystúpenia. Napriek tomu sa po boku Kamila Mikulčíka v stredu objavila na zvukovej skúške rovnako, ako všetci ostatní účastníci. V moskovskej olympijskej hale, kde sa prehliadka koná, čaká na súťažiacich veľkolepá scéna.

Slovenskej dvojici budú konkurovať napríklad umelci z Nórska, Albánska či Holandska. Ukážky zo stredajšej skúšky však potvrdili, že do boja sa opäť vydávajú umelci, ktoré stavili na divokú a vyzývavú šou.

Jedno z najvyzývavejších čísel predviedla Ukrajinka Svetlana Loboda. Blondínka so silikónovými prsiami sa postavila na javisko v kratučkých šatách a pri choreografii ukázala dokonca aj nohavičky. To však nestačilo. Na rad prišli aj svalnatí tanečníci, ktorých zahaľovali len mini-zásterky.

Ukrajinská speváčka Svetlana Loboda. Foto: SITA
Svetlana Loboda Ukrajinská speváčka Svetlana Loboda.

Erotiku do svojho vystúpenia vložil aj Maďar Zoli Adok. Pieseň s ním na pódiu predvedie trojica sexi „striptízových“ tanečníc. Speváka Arasha zase bude sprevádzať Azerbajdžanka Aysel. Podľa záberov zo stredajšej skúšky sa tiež zaradí do skupiny dievčat, ktoré vystavia na obdiv svoje vnady.

Slováci sa plánujú spoľahnúť na decentnú šou a svoje hlasové kvality. „Všetci majú pripravené skvelé šou. Naša skladba nie je až tak o šou, uvidíme, ako ju prijmú hlasujúci diváci. Ohúriť môžeme akurát spevom a jednoduchosťou interpretácie a podania,“ uviedla pre Pravdu pred časom Pocisková.

Maďarský spevák Zoli Adok si ako posilu vzal... Foto: SITA
Zoli Adok Maďarský spevák Zoli Adok si ako posilu vzal trojicu "striptízových" tanečníc.

Druhé semifinálové kolo odvysiela z Moskvy STV v priamom prenose. Podľa pravidiel súťaže však za nich slovenskí diváci hlasovať nemôžu. Esemesku môžu poslať iba niektorému z ďalších 18 štátov, ktoré budú v druhom semifinálovom kole vystupovať. Hlasuje sa pritom len 15 minút počas rekapitulačného bloku po predvedení všetkých pesničiek. A vyhodnotenie hlasovania bude známe v závere samotného prenosu.

O postupe však nerozhodujú len diváci. Každá krajina má aj svoju tajnú, päťčlennú porotu, ktorej body tvoria až 50 percent hlasovania.

„Porota je do poslednej chvíle tajná a jej identita nesmie byť odhalená pred začatím finále, 16. mája,“ vysvetlil PR manažér Jednotky Martin Kontúr. Dôvod utajenia je jasný – ovplyvniteľnosť poroty.

„V prípade odbornej poroty je totiž jedno, aký veľký je národ, počet jej členov je v každej krajine rovnaký a má rovnakú silu,“ dodal.

O postup do medzinárodného finále zabojujú Slováci s piesňou Leť tmou, ktorú skomponoval Rastislav Dubovský, textovo sa na nej podieľala Anna Žigová s Petronelou Kolevskou.

Dvojica Nela Pocisková a Kamil Mikulčík počas...
Maďarský spevák Zoli Adok si ako posilu vzal...
+6Maďarský spevák Zoli Adok si ako posilu vzal...
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba

+ Mali by ste začať viac športovať, budete sa cítiť lepšie vo vlastnom tele.
Ak sa v niečom chcete zlepšiť,...

+ Odstráňte svoje zlozvyky, je to krok k vášmu lepšiemu životu.
Určite si svoje priority a začnite sa podľa nich...