Pre sex s mŕtvolou musia zmeniť zákon

31.07.2007 02:08
Piráti z Karibiku: Truhlica mŕtveho muža
V Pirátoch z Karibiku: Truhlica mŕtveho muža nie je núdza o bizarné a hrozivé postavičky. Autor:

Súd v meste Madison včera rozhodol, že traja muži, ktorí vykopali z hrobu mŕtvolu mladej ženy a mali s ňou sex, nemôžu byť súdení za sexuálne napadnutie, pretože americký štát Wisconsin nemá žiaden zákon proti nekrofílii. Vyšší súd potvrdil rozsudok sudcu, ktorý páchateľov vyhlásil za nevinných, pretože zákon netrestá sex s mŕtvolou.

Dvadsaťjedenročné dvojičky Nicholas a Alexander Grunke a ich rovnako starý kamarát Dustin Radke prišli na cintorín v meste Cassville. Tu vykopali z hrobu telo zosnulej 20-ročnej Laury Tennessen, ktorá zahynula týždeň predtým pri nehode na motorke. Mladíci na vykopanie tela použili lopaty. Na cintoríne ich prichytili náhodní svedkovia a mužov zatkli. Páchatelia sa rozhodil pre sex so zosnulou po tom, čo videli fotku dievčaťa v úmrtnom oznámení. Takýto čin je klasifikovaný ako nekrofília.

Mladíkov obvinili z pokusu o sexuálne napadnutie tretieho stupňa a pokusu o krádež. Súd v septembri však obvinenie zo sexuálneho útoku zamietol. Obžaloba sa voči rozsudku odvolala. Wisconsin totiž neuvádza v legislatíve nekrofíliu ako trestný čin. Sexuálne napadnutie je definované ako sexuálne zneužitie, „či je obeť živá alebo mŕtva, v čase sexuálneho kontaktu alebo pohlavného styku“.

Vyšší súd prišiel k záveru, že zákon je nejednoznačný, ale nepostihuje prípady nekrofílie. Podľa vyššieho súdu obvinenie zo sexuálneho napadnutia je namieste vtedy, keď páchateľ obeť znásilní a zabije, nie keď je obeť počas kontaktu s páchateľom celý čas mŕtva. Tento rozsudok vyvolal vo Wisconsine značné pohoršenie. Je teda pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti príde k zmene zákonov. Senátor Dale Schultz podal v stredu návrh, podľa ktorého by za sex s mŕtvolou hrozilo páchateľovi 6 rokov väzenia a pokuta vo výške v prepočte približne 250 000 sloven­ských korún.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepreťažujte sa, ak cítite únavu, oddýchnite si, netrápte sa.
Ak vás vaša práca nebaví, neostávajte v nej,...

+ Nezahadzujte zdravie, ktoré ste si tak dlho budovali, starajte sa o seba.
Stojte si za svojim slovom, len...