Staršie belošky milujú Keňu - dostanú tu sex

Päťdesiatšesťročná Bethan žije v južnom Anglicku rovnako ako jej najlepšia kamarátka - 64-ročná Allie. Sú na prvom výlete v Keni, krajine, ktorá je podľa nich plná "mladých veľkých chlapcov, ktorí majú radi nás staršie dievčatá". Presné čísla je ťažké zistiť, ale miestni ľudia na pobreží odhadujú, že každá piata slobodná žena prichádzajúca z bohatšej krajiny sem mieri za sexom.

04.12.2007 08:20
Žena - láska Foto:
To, že ženy dokážu pre lásku aj zabíjať, už zobrazili mnohí umelci.

Allie a Bethan si vraj naplánovali, že strávi celý mesiac cestovaním po prímorských plážach lemovaných palmami. mali by si však dať pozor a vyhnúť sa pracovníkom kenského cestovného ruchu. „Nie je na tom nič nezákonné,“ hovorí predseda Kenskej komory cestovného ruchu Jake Grieves-Cook. „Ale po chuti nám to samozrejme nie je.“ V krajine s úrovňou choroby AIDS 6,9 percenta sa so sexuálnym turizmom spájajú početné zdravotné riziká.

Biele pláže na pobreží Indického oceána sa tiahnu do diaľky a po nich sa prechádzajú priateľky, vedúce sa za ruky s mladými Afričanmi. Allie má položenú hlavu na ramene svojho spoločníka, vysokého 23-ročného muža z kmeňa Masajov. Ten má na očiach slnečné okuliare, ktoré mu vraj darovala. „Obaja dostaneme to, čo chceme – tak, čo je na tom zlé,“ pýta sa neskôr v bare Allie, popíjajúca silný koktejl. Jej kamarátka Bethan sleduje svojho partnera – dvadsaťročného mladíka hrajúceho gulečník. Ten sa odrazu zdvihne, príde bližšie k Bethan a vezme si od nej ďalšie peniaze na hru.

Jake Grives-Cook a mnohí hoteloví manažéri vraj robia všetko, čo je v ich silách, aby staršie ženy od pletiek s miestnymi odradili. Rozhodne to nie je ten typ turistiky, ktorý by chceli v tejto krajine podporovať. „Šéf asociácie miestnych hoteliérov mi povedal, že už začali podnikať rozličné opatrenia. Odmietajú napríklad hostí, ktorí si chcú vymeniť jednoposteľovú izbu za dvojizbovú,“ hovorí Grivies-Cook. „Ide o to, čo najviac im to znepríjemniť. Sme rozhodne proti čomukoľvek nelegálnemu, ako je napríklad prostitúcia. Ale toto je niečo iné – je to jednoducho odporné.“

V Keni sa však mladí domorodci bez okolkov pýšia svojim netradičným spôsobom zárobku. „Keď idem do klubu, vyhľadávam výlučne tieto ženy,“ hovorí 22-ročný Joseph, ktorý má oslnivý úsmev a telo ako basketbalová hviezda. „Jasné, že to nie je láska. Neprišla som sem hľadať manžela. je to spoločenská dohoda. Kúpim mu peknú košeľu, zájdeme spolu na večeru. Pokiaľ mi robí spoločnosť, neplatí nič. Ja dostanem, čo chcem a pekne si to užijem,“ vysvetľuje Bethan. „Ako sa to líši od toho, keď muž zaplatí večeru mladému dievčaťu,“ dodáva s otázkou.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba

+ Nie je hanbou sa v ťažkých chvíľach porozprávať s terapeutom.
Strata starej práce vám pomôže rozšíriť obzory a...

+ Potrebujete oddych, je to vidieť na vašej pokožke aj očiach.
Nestačí len chcieť, začnite aj konať a to...