Víťazom SuperStar sa stal Košičan Lukáš Adamec

Pravda.sk | 05.06.2011 23:42
Lukáš Adamec Foto:
Nová SuperStar, Lukáš Adamec.
Diváci opäť prekvapili! Vo veľkom finále šou Česko Slovenská SuperStar nechali zvíťaziť Lukáša Adamca. Pritom porota celý večer favorizovala Gabrielu Gunčíkovú.

„Pre mňa je víťaz SuperStar Gabi,“ zneli prvé slová Lukáša Adamca. „Chcem všetkým poďakovať a zaspievať si ešte posledný duet s Gabrielou,“ dodal víťaz šou Česko Slovenská SuperStar.

Dojatý Lukáš Adamec si z rúk generálnej riaditeľky Markízy, Zuzany Ťapákovej, prevzal šek na 100 000 eur, hneď potom daroval 10 percent zo sumy, 10 000 eur, svojej konkurentke, Gabriele Gunčíkovej. Tá mu ako prvá zaželala: „Veľmi ti víťazstvo prajem a som šťastná.“ V jej náručí sa Lukáš od dojatia rozplakal.

Sympatický Košičan svoje víťazstvo v nedeľu večer nečakal. Neprekvapilo len jeho, ale aj porotu. Tá sa tesne pred vyhlásením výsledkov v záverečnom hodnotení zhodla, že víťazkou Česko Slovenskej SuperStar by sa mala stať Gabriela Gunčíková alebo „kráska s hlasom zvieraťa“, ako ju opísala Osvaldová. V nedeľu pred polnocou sa však o prekvapenie opäť postarali hlasujúci diváci. Nechali vyhrať Lukáša!

Grandfinále Česko Slovenskej SuperStar odštartovala v pražskej Incheba aréne dvanástka finalistov skladbou od Robbieho Williamsa Let Me Entertain You. Po ich úvode sa v nedeľu večer začal boj dvoch posledných finalistov, Češky Gabriely Gunčíkovej a Slováka Lukáša Adamca.

17-ročná blondínka odspievala pieseň od Bon Joviho a ako prvý ju zhodnotil Paľo Habera. „Rozsahovo si na to nemala, spievala si to na hrane. Ale ako rozbeh to ušlo.“ Nasledoval Lukáš Adamec so skladbou od Red Hot Chilly Peppers, By the Way. „Vo finále si zaslúžene,“ povedal Rytmus a Habera dodal: „Frázovanie bolo lenivé, zamotal si sa.“

Pre druhé kolo vybral Lukáš Gabriele pieseň od Věry Špinarovej Jednoho dne se vrátiš. Čo na jej spev povedala porota? „Potlesk ste si zaslúžili. Máte problémy s dychom a práve táto pesnička tieto nedostatky zdôraznila,“ zhodnotila Osvaldová a Habera pokračoval: „Ty touto pesničkou zrejme vyhráš SuperStar. Bolo to super.“ Lukášovi Gabriela vybrala pieseň Two Princess od Spin Doctors. „Frázovanie bolo opäť spomalené, bolo vidieť, že nie si v tom doma. Ani si neladil,“ zhodnotil Paľo Habera.

Tretie súťažné kolo „odpálila“ Gabriela skladbou od Europe, Final Countdown. „Si prirodzený talent, krásna ženská a čo je podstatná vec, že české pesničky si nikdy nepokazila a to je podstatné. Máš na to, aby si sa živila hudbou a splnila si svoj sen,“ povzbudil ju Habera. Treťou skladbou Lukáša bola Nepriznaná od Vaša Patejdla.
„Ja si nedovolím kritizovať. Sadol si si za klavír a si pán,“ povedal Rytmus. Habera však kritikou nešetril: „Bolo to také kuchynské vystúpenie, nebolo to dobré.“