Najsexi mužom planéty je Idris Elba. O dôvod viac, aby bol Bondom?!

ČTK | 06.11.2018 10:23
Najpríťažlivejším mužom sveta je tento rok podľa časopisu People britský herec Idris Elba, o ktorom sa špekuluje ako o budúcom predstaviteľovi agenta 007 Jamesa Bonda.
Herec Idris Elba na zábere z januára 2018 počas...
Herec Idris Elba na zábere z januára 2018 počas festivalu Sundance, keď propagoval svoj režijný debut Yardie. Autor: SITA/AP, Taylor Jewell

Titul najsexi muža planéty udeľuje časopis každý rok, Elba na tróne vystriedal minuloročného „laureáta“, amerického country speváka Blakea Sheltona.

Štyridsaťšesťroč­ného Elbu správa o víťazstve veľmi potešila. „Hovoril som si: ‚No páni, to snáď nie. Vážne ?,“ citoval jeho prvú reakciu časopis People. „Pozrel som sa do zrkadla, skontroloval som to a povedal si: 'Vážně si celkom sexy‘. Ale úprimne, bol to príma pocit. Bolo to pekné prekvapenie a určite mi to zdvihlo sebavedomie,“ žartoval herec, ktorý poskytol videorozhovor pre americkú televíznu šou Jimmyho Fallona.

Herec
		Idris Elba na zábere z januára 2018
		počas...
Herec,
		režisér a dokonca aj dídžej Idris
		Elba...
+14Herec Idris Elba a jeho
		snúbenica Sabrina
		Dhowre.

Elba vyrástol ako syn afrických imigrantov na východe Londýna, ako herec sa začal presadzovať v 90. rokoch. V Británii patrí k najväčším filmovým hviezdam, prenikol aj do Hollywoodu. Hral napríklad v akčných snímkach Thor, Pacific Rim – Útok na zem či v sérii Avengers.

Za stvárnenie role detektíva v krimiseriáli Luther dostal Zlatý glóbus, na rovnakú cenu bol nominovaný aj ako protagonista životopisného filmu Mandela: Dlhá cesta k slobode.

Do povedomia verejnosti prenikol Elba najviac ako možný nástupca Daniela Craiga vo filmovej sérii o Jamesovi Bondovi. Produkcia zatiaľ jeho meno nepotvrdila, on sám ale fanúšikov v lete navnadil príspevkom na Twitteri, v ktorom napísal: „Volám sa Elba, Idris Elba.“

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#IdrisElba is People's 2018 #SexiestManAlive! Click the link in our bio for all of the ~sexy~ details. |: @davidburtonstudio

Príspevok, ktorý zdieľa People Magazine (@people),