Čaputová v Bruseli zaujala aj módnymi voľbami: U kráľa bodovala v ružovej!

Pravda | 25.06.2019 17:12
Povinnosti politického reprezentovania rodnej krajiny plní prezidentka Zuzana Čaputová už od prvého dňa inaugurácie. Počas svojej utorňajšej návštevy Bruselu však zaujala opäť aj svojím vzhľadom.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a...
Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg počas stretnutia v sídle NATO v Bruseli v utorok 25. júna 2019. Autor: SITA, Martin Baumann

Prezidentka odletela v utorok skoro ráno na oficiálnu návštevu Bruselu a už priamo v lietadle absolvovala krátke fotostretnutie s prizvanými novinármi. Priamo v Bruseli sa potom objavila v dvoch ďalších outfitoch a jeden jej pristal viac ako druhý.

Prezidentka SR Zuzana
		Čaputová (uprostred)
		v...
Prezidentka SR Zuzana
		Čaputová počas
		príchodu...
+20Prezidentka SR Zuzana
		Čaputová a
		vľavo...

Na stretnutie s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom a generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom zvolila šaty v námorníckej modrej s dĺžkou niekoľko centimetrov pod kolená. Jednoduchý model len strihovo predelený v páse tak, aby zdôraznil driek, robil nositeľke dobrú službu. Čaputová stavila na biznis look podporený čiernymi doplnkami. Celkovému stylingu však nechýbal ženský šarm a príjemná nenútenosť.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová a kráľ...
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a kráľ Belgického kráľovstva Filip I. Belgický počas stretnutia v rámci oficiálnej návštevy prezidentky SR v Belgicku.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA, Marián Garaj

Ešte lepšou voľbou boli šaty, ktoré si nová prezidentka obliekla na stretnutie s belgickým kráľom Filipom I. Belgickým. Ružová kreácia s detailom zavinovania, širokou sukňou a rozšírenými trojštvrťovými rukávmi patrila medzi zatiaľ to najvydarenejšie, v čom sa nová slovenská hlava štátu na verejnosti ukázala.

Prezidentka už dávnejšie deklarovala, že by rada v rámci svojich reprezentačných aktivít chcela podporovať aj domácu módu a domácich dizajnérov. Dôkazom toho bola jej inaugurácia či prvá oficiálna návšteva Česka, na ktoré ju obliekal dizajnér Boris Hanečka, ale tiež nasledujúce aktivity. S prezidentkou spolupracuje napríklad aj štylistka Sandra Žigová či protokolisti Katarína Strýčková alebo Frencien Bauer.

Hoci je stále predčasné chváliť a velebiť vo veľkom, prvé dni jej pôsobenia vo funkcii naznačujú, že nielen politicky, ale aj vizuálne bude pre Slovensko dobrým reprezentantom.

VIDEO: Boris Hanečka o príprave šiat pre Zuzanu Čaputovú

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ