Preč s nimi! Múzeum voskových figurín odstránilo sochy Harryho a Meghan

ČTK | 10.01.2020 10:22
Princ Harry a jeho manželka Meghan v podobe...
Princ Harry a jeho manželka Meghan v podobe voskových figurín (v popredí) v priestoroch londýnskeho múzea Madame Tussauds. Vedenie múzea ich odobralo zo spoločnej expozície s kráľovskou rodinou. Autor: ,
Londýnske múzeum Madame Tussauds vo štvrtok zo súboru britskej kráľovskej rodiny odstránilo voskové figuríny princa Harryho a jeho manželky Meghan.

Reagovalo tak na stredajšie oznámenie páru, že sa vzdá úlohy v kráľovskej rodine. Múzeum zatiaľ neoznámilo, ako s oboma figurínami naloží. Informoval o tom denník The Washington Post.

Figuríny vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu múzeum zaradilo do zbierky po svadbe princa Harryho a americkej herečky Meghan Markleovej v máji 2018. Po stredajšom vyjadrení dvojice sa ich však rozhodlo odobrať z kolekcie kráľovskej rodiny.

Harryho starší brat, princ William, so svojou manželkou Kate po boku kráľovnej Alžbety II. a jej manžela, princa Philipa, naopak zostanú.

Manažér presláveného múzea Steve Davies rozhodnutie inštitúcie komentoval v rozhovore so serverom Independent nasledovne: „Spolu so zvyškom sveta reagujeme na prekvapujúcu správu, že vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa vzdajú role v kráľovskej rodine.“

Williamovej neveste Kate múzeum poprialo všetko najlepšie, pretože tá vo štvrtok oslávila 38. narodeniny.