Stále tomu nemôžem uveriť! O slovenskej speváčke Karin Ann píše The New York Times

Pravda | 03.06.2020 00:00
Rok 2020 priniesol na slovenskú hudobnú scénu nový objav. Karin Ann má 18 rokov a tento rok vydáva svoj v poradí už tretí singel.

V klipe Zavolaj mi zajtra sa hojdá v nebi a s voodoo bábikou v ruke dáva zbohom toxickým vzťahom.

Bol raz jeden toxický vzťah… o dva roky neskôr sa stal inšpiráciou singla Zavolaj mi zajtra… Karin Ann je známa tým, že inšpiráciu pre texty svojich piesní nachádza nielen vo svojom živote, ale tiež v príbehoch okolo seba. Jeden z takých príbehov sa stal inšpiráciou jej tretieho singla Zavolaj mi zajtra. "Mala som kamarátku, ktorá sa stále rozchádzala a dávala dokopy s jedným chalanom. Bolo, však dosť vidno, že ich vzťah je toxický a že by bolo lepšie, keby zostali od seba,“ opisuje Karin príbeh vzniku svojej najnovšej piesne. Singel Zavolaj mi zajtra vychádza v sprievode unikátneho videoklipu. Okrem Karin si v klipe zahral český moderátor Vojta Drahokoupil.

Hoci sa môžu zdať Karinin nový singel a klip temné a kontroverzné či provokatívne, nesú dôležitý a pozitívny odkaz, ktorý by Karin rada fanúšikom odovzdala: „Je lepšie nájsť samého seba a byť spokojný sám so sebou, než byť nešťastný a prispôsobovať sa niekomu, kto vás len ťahá ku dnu.“

Nová slovenská speváčka Karin Ann definuje svoje hudobné cítenie ako súčasť aktuálneho svetového prúdu alternative trap. Rok narodenia 2002 ju zaraďuje do takzvanej Generácie Z, narodenej po roku 2000, vyrastajúcej so silným vplyvom moderných technológií. Táto generácia na slovenskej hudobnej scéne veľa svojich zástupcov nemá a práve toto miesto na našej hudobnej scéne chce Karin zaujať.

Nedávno dokonca získala pozornosť online portálu slávnych amerických novín The New York Times, ktorý jej venoval priestor v publicistickom článku o generácii Z a o speváčke Billie Eilish, ktorá je celosvetovo najznámejšou umelkyňou vo veku generácie Z. Ako Karin prezrádza, autorka článku ju osobne kontaktovala a telefonicky ju vyspovedala v 30-minútovom rozhovore. "Bol a ešte stále to je veľmi zvláštny pocit, pretože NY Times je naozaj veľká vec. Samozrejme, veľmi si to vážim a cením, ale občas tomu ešte stále nemôžem uveriť. No, keď vidím ten článok, tak viem, že sa mi to iba nesnívalo, a že mi naozaj volali z The New York Times…” smeje sa Karin s odstupom času.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ