V Bruseli sa chystá kráľovská svadba! Princezná Mária Laura mieri pred oltár, tu je budúca nevesta aj so ženíchom

TASR | 19.08.2022 13:00
673255987 Foto:
Princezná Maria Laura Belgická a jej snúbenec William Isvy.
Najstaršia dcéra princeznej Astrid, sestry kráľa Filipa, sa bude vydávať 10. septembra, potvrdil ovorca budúceho manželského páru Hervé Verhooselle a aj primátor Bruselu Philippe Close.

Svadba princeznej Márie Laury Belgickej s Williamom Isvym sa uskutoční v Bruseli. Spravodajský kanál RTL Info citoval slová Verhoosella a Closa, podľa ktorých bude miestom civilného sobáša bruselská radnica. Princezná a jej nastávajúci požiadali, aby zostal tento oficiálny obrad súkromný, preto je naň pozvaná len blízka rodina. Náboženský obrad sa už bude konať pred väčším publikom, v ten istý deň o 14:30 v katedrále Svätého Michala a Guduly v historickom centre mesta. Do kostola bolo pozvaných viac ako 500 hostí.

„Aj napriek tomu, že obaja žijú v Londýne, bolo pre nich dôležité, aby sa zosobášili v Belgicku,“ uviedol Hervé Verhooselle.

V tej istej katedrále mali v septembri 1984 svadbu aj princezná Astrid s rakúskym arcivojvodom Lorenzom d'Este a v roku 1999 aj terajší kráľ Filip s Mathildou d'Udekem d'Acozovou. Princezná Astrid má päť detí – Amedea, Máriu Lauru, Joachima, Lujzu Máriu a Letíciu Máriu. Jej najstaršia dcéra bude mať v čase uzavretia sobáša 34 rokov.

„Je to dobrá príležitosť pre Máriu Lauru ukázať Brusel a našu krásnu krajinu svojim svokrovcom,“ uviedol Verhooselle. Begické médiá informovali, že civilnými svedkami budú na jednej strane sestry nevesty, princezné Lujza a Letícia, a na druhej strane brat a sestra Williama Isvyho. Bohoslužba bude katolíckym obradom, ktorý bude viesť kardinál Jozef De Kesel, počas obradu zaznejú kresťanské a židovské piesne.

Princezná Mária Laura a jej budúci manžel sa spoznali počas štúdia na prestížnej McGillovej univerzity v Montreale v Kanade. Svoje zásnuby oznámili vlani v decembri. Budúci člen rozvetvenej belgickej kráľovskej rodiny pracuje ako investičný bankár v Londýne, narodil sa v Paríži britskej matke a francúzsko-marockému otcovi.

Tu je rebríček tých najkrajších kráľovských párov spolu s palácmi, ktoré sú ich domovom.

Obsah vznikol v spolupráci Pravdy s MALL.TV.