Dojímavý odkaz Karola III. pre mamu do neba: Deň matiek oslávila aj princezná Kate - na strome s deťmi

TASR | 20.03.2023 00:00
Na zosnulú britskú kráľovnú Alžbetu II. v nedeľu spomínal jej syn, kráľ Karol III. Bol to prvý Deň matiek oslavovaný v Británii po smrti panovníčky. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Británia si Deň matiek tento rok pripomína práve 19. marca. Dojímavý príspevok oslavujúci všetky matky bol na internete zverejnený spolu so vzácnymi fotografiami: na jednej je Charles zachytený ešte ako malé dieťa stojace v lone kráľovnej, na ďalšej snímke je usmievajúca sa kráľovná manželka Kamila stojaca za svojou matkou.

princezná Kate, princ William Čítajte viac Prichádza, pani veliteľka! Princezná Kate s Williamom žúrovali s armádou. Pivo v ruke a tie úsmevy, sú ako pubertiaci

Príspevok na Twitteri sprevádza odkaz: „Všetkým matkám všade na svete a tým, ktorým dnes chýbajú ich matky: myslíme na vás a želáme vám výnimočný Deň matiek.“

Kráľovná Alžbeta II. zomrela vlani 8. septembra vo veku 96 rokov. Mama kráľovnej manželky Camilly, Rosalind Shandová zomrela v roku 1994 vo veku 72 rokov po dlhom boji s osteoporózou (rednutím kostí).

Catherine, manželka princa Williama a princezná z Walesu, pri príležitosti sviatku tiež zverejnila fotografie šťastných rodinných chvíľ. Prvá snímka ju zachytáva, ako sedí na strome so svojimi troma deťmi princom Georgeom (9), princeznou Charlotte (7) a štvorročným princom Louisom.

Záber z roku 1937: Britský kráľ Juraj VI s...
Záber z roku 1930: Štvorročná princezná...
+18Záber z roku 1937: britská princezná Alžbeta...

Záber sprevádzajú slová „Všetko najlepšie ku Dňu matiek od našej rodiny vašej rodine“ a červené srdce. Všetci majú na sebe bežné oblečenie a usmievajú sa do fotoaparátu.

Princezná Kate z Walesu sa objavila na oslavách...
Princezná Kate aj s manželom princom Williamom...
+7Princ William, princ z Walesu sa v dobrej...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ