Policajná motorka sprevádzajúca Sophie, vojvodkyňu z Edinburghu, zrazila ženu, je v kritickom stave. Vojvodkyňa reaguje

Pravda | 12.05.2023 09:58
Princ Edward a  Sophie, vojvodkyňa z Edinburghu Foto: ,
Princ Edward a Sophie, vojvodkyňa z Edinburghu na Garden Party v Buckinghamskom paláci.
V stredu sa v Londýne stala tragická nehoda, ktorej svedkom bola aj Sophie, vojvodkyňa z Edinburghu.

Policajná motorka sprevádzajúca Sophie, vojvodkyňu z Edinburghu, zrazila ženu vo veku 80 rokov, ktorá je po nehode v kritickom stave v nemocnici. Záchranári a letecká služba ženu ošetrili na mieste v Londýne, následne ju previezli do nemocnice. Nehoda sa stala v stredu 10. mája 2023 v západnom Londýne, blízko križovatky Cromwell Road a Warwick Road, ako píšu britské médiá.

Sophie, vojvodkyňa z Edinburghu Čítajte viac Obľúbenkyňa zosnulej Alžbety II. ohúrila ozdobou hlavy. Nežná Sophie miluje pastelové farby, sú pre ňu ako stvorené

V oficiálnom vyhlásení Buckinghamského paláca sa uvádza, že Sophie „je myšlienkami aj modlitbami so zranenou ženou a jej rodinou“. Zároveň „je nesmierne vďačná“ za rýchlu reakciu pohotovostných zložiek. Hovorca polície na margo nehody uviedol: "Žena utrpela zranenia po zrážke s policajným motocyklom v západnom Londýne. Približne o 15:21 v stredu 10. mája došlo na križovatke Cromwell Road a Warwick Road k zrážke policajného motocykla vykonávajúceho eskortu s príslušníkom verejnosti.

Sophie, vojvodkyňa z Edinburghu (58), je manželkou najmladšieho syna zosnulej kráľovnej Alžbety II., princa Edwarda (59). Nežná blondínka sa v posledných rokoch stala blízkou oporou zosnulej panovníčky a podľa britských médií bola práve ona najobľúbenejšou spomedzi všetkých jej neviest.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ