Nevídané! Ďurovčík rozdával 10-ky, pri jednom páre chcel ísť ešte vyššie! Boj o miesto v semifinále Let's Dance neustáli...

Nina Bacharová | 22.04.2024 00:12
Let´s Dance? Foto:
Trojica stálic v porote Let's Dance.
Tanečná šou sa pomaly blíži ku koncu, budúcu nedeľu čaká divákov Let's Dance semifinálový boj. Koho uvidia na parkete?

Posledným tancom speváčky Tiny a jej partnera Viléma Šíra v šou Let's Dance bol quickstep. S celým tímom, divákmi aj fanúšikmi sa Tina rozlúčila slovami: „Teším sa, že som sa ako speváčka pretancovala až do ôsmeho kola a myslím si, že odchádzame so cťou,“ odznelo v nedeľu večer z jej úst. Nezabudla ani na Viléma Šíra: „Mladý muž z Olomouca mi zmenil život. Ďakujem.“

zväčšiť Tina a Vilém Šír skončili v 8. kole. Foto: Markíza
Tina Tina a Vilém Šír skončili v 8. kole.

8. kolo Let's Dance privítalo v pozícii hosťujúceho porotcu herca Adama Bardyho, ktorý si sám v šou zatancoval pred dvoma rokmi. Prvý tanec večera patril Jurajovi Lojovi, Natálii Horváthovej a Hriešnemu tancu. Na skladbu „Do you love me“ predviedli jive, ale porota tentoraz nebola nadšená tak, ako sme u Loja zvyknutí. Výčitky prišli z úst Drexlerovej aj Ďurovčíka: „Bolo mnoho pasáží, kedy vaše nohy išli zle. Rýchlosť nôh by sa dala určite zlepšiť,“ odznelo z úst porotkyne a obávaný „kat“ doplnil: „Boli miesta, kde chýbala gracióznosť, tanec pôsobil upracovane.“ Za prvé vystúpenie večera si dvojica z pódia odniesla 32 bodov.

Let s Dance Čítajte viac Nahnevaná mačička sa už na tigra nezahrá! Publikum Let's Dance prišlo v nedeľu o svojho miláčika

Nasledovalo contemporary dance v podaní Anny Jakab Rakovskej a Jaroslava Ihringa, ktoré sa nieslo v znamení konfliktu muského a ženského sveta. Vinczeová aj Bardy sa zhodli, že dvojica na pódiu predviedla takmer športový výkon. „Urobili ste to nádherne a latku ste nastavili naozaj vysoko,“ pochválil pár po vystúpení Ďurovčík. Rakovská a Ihring získali za ich prvý tanec 35 bodov.

Tina a Vilém Šír  v 6. kole Let's Dance.
Tina a Vilém Šír  vo 4. kole Let’s Dance.
+6Tina a Vilém Šír v 3. kole  Let's Dance.

Temperamentné paso doble herečky Petry Dubayovej sa u poroty stretlo s pozitívnym hodnotením. „Obrovský progres,“ zhodnotil Ján Ďurovčík a Bardy dodal: „Výborné.“ Drexler ocenila náročnú choreografiu, ale dodala: „Len by som v nej rada videla viac Petry.“ Tanec dvojici priniesol 31 bodov.

Tina a Vilém Šír zatancovali contemporary na skladbu Survivor. Speváčka netajila, že si počas týždňa nepekne zranila členok, čo malo dopad aj na nedeľné vystúpenie. Napriek tomu na parkete pôsobili ako dve tornáda, ako zhodnotil Bardy a Vinczeovej slová sa niesli v podobnom duchu: „Veľmi pôsobivý celok.“ Vystúpením si v tabuľke pripísali 28 bodov.

zväčšiť Juraj Loj a Natália Horváthová. Foto: Markíza
Juraj Loj a Natália Horváthová Juraj Loj a Natália Horváthová.

Úvodom ohromili… Jakub Jablonský si po boku Elišky Lenčešovej vytancoval za paso doble 40 bodov a dočkal sa skvelých komentárov z úst poroty. „Keby sa dala udeliť 11-ka, tak ju za ten úvod dám,“ zhodnotil nadšený Durovčík. Nasledovalo contemporary dance Juraja Loja a Natálie Horváthovej, ktoré zobrazovalo toxický vzťah medzi mužom a ženou. Vystúpenie nadchlo štvoricu za porotcovským stolom. „Bravo, všetko vyšlo a ja som šťastný, že sa v Let's Dance niečo také udialo,“ opísal svoje dojmy Ďurovčík. Pár si vytancoval 40 bodov.

Druhým tancom Anny Jakab Rakovskej bol waltz a spolu s partnerom zaň dostala 36 bodov. „Vrch tela bol fantastický, na nohy som sa nepozeral,“ povedal po ich vystúpení Ďurovčík. V contemporary sa darilo herečke Petre Dubayovej, jej vystúpenie sa nieslo v znamení hnevu a spolu s Matýšom Adamcom si vytancovali 37 bodov. „Bolo to impozantné, pohlcujúco temné, obom vám tanec sedel,“ vyjadrila svoje pocity Vinczeová.

Anna Jakab Rakovská a Jaroslav Ihring Čítajte viac Najviac komentovaný kostým nedeľného Let's Dance? Čierny latex na dokonalej postavičke Rakovskej, obzrite si ju

Záver šou sa niesol aj v znamení quickstepu v podaní Tiny a Viléma Šíra, za ktorý získali 33 bodov. „Trošku mi vadili nestabilné miesta, keď ste boli sama,“ zhodnotila Drexler. Posledným tancom večera sa stalo contemporary Jakuba Jablonského a Elišky Lenčešovej v znamení dravých šeliem v ich vnútri. „Nesmierne náročné momenty choreografie, ktoré si zvládol,“ zhodnotila Vinczeová. Dvojica si vytancovala 39 bodov.

Video

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ