Búrlivé víno je úspešné. Aj vďaka návratu staršej generácie!

15.11.2013 18:46
Henrieta Mičkovicová a Maroš Kramár
Herci Henrieta Mičkovicová a Maroš Kramár (v strede) pokrstili DVD box Búrlivé víno s prvými časťami úspešného slovenského seriálu. Asistoval im moderátor Roman Juraško. Autor:

Fanúšikovia televízneho rodinného seriálu Búrlivé víno sa dočkali jeho DVD podoby.

Prvú minisériu a jej 20 dielov na piatich DVD nosičoch uviedli do života v stredu v kníhkupectve Urban Space v Bratislave. Krstnými rodičmi novinky sa stali herci z úspešného seriálu Henrieta Mičkovicová a Maroš Kramár, ktorí v osudoch dvoch vinárskych rodín spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom stvárnili negatívne ladené postavy.

„Po čase prišiel seriál, ktorý mal príbeh. Ľudia sa možno s tým stotožňujú, že sú to príbehy z ich života, alebo im asociujú nejaké spomienky, emócie,“ komentovala úspech televízneho titulu Henrieta Mičkovicová s tým, že sa vydarilo aj jeho herecké obsadenie. „Tá chémia tam fungovala,“ poznamenala predstaviteľka seriálovej Inge.

Obdiv scenáristom, ktorí výnimočne rýchlo dokážu spriadať nitky osudov dvoch vinárskych rodín Dolinských a Roznerovcov, vyjadril Maroš Kramár, predstaviteľ ctibažného politika Mira Petránskeho.

Časť hereckého a realizačného osadenstva...
Časť hereckého a realizačného osadenstva seriálu Búrlivé víno na krste DVD s dvadsiatkou častí.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: TV Markíza

„Konečne sa už neboja, ako to bolo za bývalého režimu. Teraz sú už mladí autori, ktorí nemajú strach a píšu aj to, čo sa možno našim politikom nepáči, že ich tam ukazujeme takých, akí sú,“ narážal herec na svoju nesympatickú postavu slabocha a zbabelca, ktorý sa vždy potrebuje naviazať na silných a mocných. Napríklad na zákerného podnikateľa Eugena Baxu, ktorého presvedčivo hrá Ľubo Roman.

„V každom dramatickom príbehu musí niekto prísť, ktorý tam donesie nejaké nebezpečenstvo alebo nátlakový príbeh. Preto ja hrám tú najhoršiu postavu, lebo keď už to začne byť nuda, príde tam Baxa a urobí tam psychický neporiadok, ktorý sa potom dáva dohromady,“ uviedol Ľubo Roman a rovnako pochválil „dobrých režisérov a prácu šikovných autoriek“.

„Vedia napísať pútavý súčasný príbeh, ktorý zaujíma ľudí,“ dodal herec, podľa ktorého Búrlivému vínu priniesol úspech aj návrat skúsenej staršej hereckej generácie. Diváci ocenili to, že sa na obrazovky vrátili herecké osobnosti ako Eva Rysová, Ivan Letko či Emil Horváth.

Rodinný seriál je vo vysielaní od januára. Divácku priazeň potvrdil aj v tomto týždni. Ako odznelo na krste, 183. epizódu Búrlivého vína, ktorú TV Markíza vysielala v utorok 12. novembra, sledovalo 876 000 divákov.

Na projekte pracuje 60 hercov, striedajú sa na ňom dvaja režiséri, príbehy pripravujú piati scenáristi. Najsledovanejší televízny seriál Markízy, produkovaný spoločnosťou Media Pro Entertainment vydala na DVD 30. októbra spoločnosť Bontonfilm.

Pravda.sk prinesie v pondelok video-rozhovor s herečkou Henrietou Mičkovicovou.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#búrlivé víno #Ľubo Roman #Maroš Kramár.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte na lieky, ktoré máte predpísané od lekára, pomôžu vám.
Neviete sa rozhodnúť pre kúpu správneho...

+ Prechladnete, a to len z toho dôvodu, že sa nesprávne obliekate.
Nedôverujte ľuďom, ktorých...