Piata sezóna seriálu Hra o tróny sa môže líšiť od predlohy

Piata sezóna seriálu Hra o tróny (2011) sa môže výraznejšie líšiť od knižnej predlohy Georgea R. R. Martina.

18.06.2014 16:42
Záber zo seriálu Hra o tróny. Foto: ,
Záber zo seriálu Hra o tróny.
debata (1)

Oznámili to tvorcovia seriálu David Benioff a D.B. Weiss. „Potrebujeme urobiť seriál, ktorý uspeje sám o sebe. Niekedy to znamená, že sa musíme odkloniť od toho, čo je v knihe,“ uviedol Benioff.

„Knihy sú dôvod, prečo to všetko robíme. Sú našou mapou a ponúkajú nám veľa, či väčšinu cieľov. Je však mnoho spôsobov, ako sa k nim dostať a niektoré sú pre náš seriál vhodnejšie,“ dodal Weiss.

Záverečnú časť štvrtej sezóny v USA odvysielali v nedeľu 15. júna a piata séria by sa mala na televízne obrazovky vrátiť v roku 2015.

Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci. Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky, a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň – tri draky.

Seriál pritom dostal názov podľa prvej časti knižnej série A Song of Ice and Fire (v češtine vychádza pod názvom Píseň ledu a ohně, pozn. SITA) amerického spisovateľa Georgea R. R. Martina.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #knihy #predloha #Hra o tróny #piata séria #odlíšenie

+ V práci zaraďte spiatočku, zvýšili ste tempo, čo nemusí dopadnúť najlepšie.
Zamestnanie vám zoberie všetok...

+ Neprepadajte panike a upokojte sa inak ste pre ostatných zdrojom stresu.
Nešetrite na deťoch...