Jeremy Clarkson ľutuje, že končí v Top Gear. Banuje aj na webe

Anglickému televíznemu moderátorovi Jeremymu Clarksonovi je ľúto, že už nebude súčasťou motoristického programu Top Gear.

29.06.2015 14:51
Jeremy Clarkson Foto: ,
Televízny moderátor Jeremy Clarkson na archívnom zábere.
debata

Päťdesiatpäťročný rodák z Doncasteru to v nedeľu uviedol na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Urobil tak krátko po tom, ako televízia BBC Two odvysielala epizódu, v ktorej sa posledný raz predstavil ako moderátor.

„Veľká vďaka za vašu podporu a povzbudenia počas všetkých tých rokov. Mrzí ma, že sa to skončilo takto,“ napísal Clarkson, ktorý prišiel o miesto v marci po tom, ako napadol jedného z producentov programu Oisina Tymona. Jeho kolegovia Richard Hammond a James May následne oznámili, že s BBC nepredĺžia kontrakty.

Sedemdesiatpäťmi­nútový špeciál pozostával z dvoch častí. Zostrihali ich zo záberov, ktoré nakrútili ešte pred Clarksonovým suspendovaním. Použili v nich aj komentáre, ktoré moderátor nahral bezplatne po tom, ako vedenie BBC rozhodlo, že mu neobnoví zmluvu. „Zdravím vás, vitajte pri tom, čo zostalo z Top Gearu,“ povedal v úvode šou May. „Ďakujeme vám, že ste nás sledovali a dovidenia,“ rozlúčil sa zase v závere relácie.

Zbohom povedal aj Hammond, ktorý na Twitteri neskôr označil pôsobenie v relácii za „úžasné dobrodružstvo“, a následne sa na obrazovkách objavili záverečné titulky. Dvojdielne finále Top Gearu so spomínanou trojicou moderátorov je zrejme najúspešnejšou epizódou v histórii šou. Prekonala totiž hranicu 8,35 milióna divákov a diváčok, ktorú dosiahli v decembri 2007, keď sa v programe objavil Lewis Hamilton.

Incident, pre ktorý musel Clarkson odísť, sa odohral 4. marca. Moderátor napadol spomínaného producenta, pretože mu po nakrúcaní nezabezpečil teplé jedlo. Tymon, ktorý mal zranené ústa, sa následne sám odviezol do nemocnice, pričom si myslel, že príde o prácu. Na moderátora preto ani nepodal oficiálnu sťažnosť vedeniu BBC. To sa o incidente dozvedelo až od samotného Clarksona, ktorého 10. marca suspendovali na neurčito, pričom pozastavili aj vysielanie Top Gearu. Fanúšikovia relácie na toto rozhodnutie zareagovali spustením online petície, prostredníctvom ktorej žiadali Clarksonov návrat. Podpísalo ju viac než milión ľudí. Vedenie BBC taktiež spustilo vyšetrovanie, ktoré viedol riaditeľ BBC Scotland Ken McQuarrie. Ten výsledky odovzdal generálnemu riaditeľovi Tonymu Hallovi, ktorý 25. marca oznámil, že s Clarksonom pre porušenie interných predpisov neobnovia kontrakt. O niekoľko hodín neskôr dostal Hall e-mail, v ktorom sa mu vyhrážali smrťou. Top Gear bude na BBC pokračovať aj naďalej. Novým hlavným moderátorom bude Chris Evans. Starý tím, ktorý stál za reláciou, v súčasnosti uvažuje, že uzavrie zmluvu s inou televíziou. Do úvahy pripadá aj spoločnosť Netflix.

debata chyba
Viac na túto tému: #koniec #ľútosť #Jeremy Clarkson #Top Gear
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nezabúdajte na úrazové poistenie, raz vám určite pomôže z ťažkostí.
Dnes si nič neodkladajte na neskôr, nemuseli...

+ Dnes sa naplno venujte svojmu zdraviu a pokúste sa zrelaxovať.
Neodmietajte žiadnu prácu, potrebujete peniaze,...