Hrdina Teórie veľkého tresku zarába najviac. Za rok 29 miliónov!

Najlepšie plateným televíznym hercom je podľa magazínu Forbes Jim Parsons.

27.08.2015 10:12
Jim Parsons Foto: ,
Herec Jim Parsons.
debata (1)

Predstaviteľ Sheldona Coopera zo sitkomu Teória veľkého tresku (2007) zarobil v období od 1. júna 2014 do 1. júna 2015 29 miliónov dolárov (v prepočte približne 25,3 milióna eur). Štyridsaťdvaročný rodák z texaského Houstonu sa pritom vlani v rovnakom rebríčku umiestnil na siedmej priečke so zárobkom 12 miliónov dolárov.

Skok na vrchol rebríčka je podľa Forbesu predovšetkým zásluhou novej zmluvy s Warner Bros. Television. Parsons a jeho kolegovia pritom vlani pre rokovania o nových podmienkach účinkovania v obľúbenom seriáli na čas ohrozili nakrúcanie jeho ôsmej sezóny.

Po dohode Parsons za jednu epizódu údajne inkasuje jeden milión dolárov a dostáva tiež podiely zo zisku. Suma, s ktorou obsadil prvú priečku, je ale súčtom všetkých jeho príjmov. Rovnako je to aj u ďalších hviezd v rebríčku.

Na druhej priečke sa taktiež vďaka novej zmluve umiestnil Parsonsov kolega a predstaviteľ Leonarda Hofstadtera Johnny Galecki, ktorý si v rovnakom období pripísal na konto 25 miliónov dolárov (21,8 milióna eur). Rokovania s Warner Bros. Television pomohli aj ďalším hviezdam Teórie veľkého tresku Simonovi Helbergovi a Kunalovi Nayyarovi. Dvojica spoločne s Markom Harmonom (seriál NCIS – Námorný vyšetrovací úrad, 2003) a Ashtonom Kutcherom (Dva a pol chlapa, 2003 – 2015) zarobila v sledovanom období 20 miliónov dolárov (17,5 milióna eur). Kutcher bol pritom vlani na vrchole rebríčka, pričom išlo o jeho tretie prvenstvo po sebe.

Štvrtými sú v rebríčku Jon Cryer (Dva a pol chlapa) a Ray Romano zo seriálu Raymonda má každý rád so zárobkami 15 miliónov dolárov. Nasledujú Patrick Dempsey (Klinika Grace) a Simon Baker (Mentalista), ktorí zarobili po 12 miliónov dolárov (10,5 milióna eur).

Do rebríčka pätnástich najlepšie zarábajúcich televíznych hercov sa dostali aj štyria protagonisti zo sitkomu Moderná rodina. Kým Ty Burrell si pripísal na konto 11,5 milióna dolárov, Jesse Tyler Ferguson o pol milióna menej, Eric Stonestreet a Ed O’Neill spoločne po 10,5 milióne dolárov.

Ako uviedol Forbes, štvorici sa podarilo zvýšiť príjmy vďaka novým zmluvám z roku 2012, ktoré im zaručujú rast zárobku s každou novou sezónou. So zárobkom 9,5 milióna dolárov za 12 mesiacov sa v rebríčku umiestnil aj Kevin Spacey, ktorý účinkuje v projekte House of Cards (2013).

Zoznam najlepšie platených televíznych hercov podľa magazínu Forbes:

  1. Jim Parsons – 29 miliónov dolárov
  2. Johnny Galecki – 25 miliónov dolárov
  3. Mark Harmon – 20 miliónov dolárov / Simon Helberg – 20 miliónov dolárov / Kunal Nayyar – 20 miliónov dolárov / Ashton Kutcher – 20 miliónov dolárov
  4. Jon Cryer – 15 miliónov dolárov / Ray Romano – 15 miliónov dolárov
  5. Patrick Dempsey – 12 miliónov dolárov / Simon Baker – 12 miliónov dolárov
  6. Ty Burrell – 11,5 miliónov dolárov
  7. Jesse Tyler Ferguson – 11 miliónov dolárov
  8. Ed O'Neill – 10,5 miliónov dolárov / Eric Stonestreet – 10,5 miliónov dolárov
  9. Kevin Spacey – 9,5 miliónov dolárov

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #seriál #Televízia #zárobok #Jim Parsons #milión

+ Zabudnite na večerné vyjedanie, posledné jedlo mávajte o 19 hodine.
S financiami ste nemali nikdy problém,...

+ Nikdy ste neboli vo forme ako teraz, udržujte si to, dobrá práca.
V práci sa vám bude veľmi dariť, môžete...