Fialová bude loviť zločincov, zlákala aj Lasicu

02.11.2009 09:55
Zuzana Fialová
Herečka Zuzana Fialová sa stane vyšetrovateľkou v seriáli Kriminálka Staré mesto. Autor:

Seriálová tvorba sa už tak rozmohla, že nestačí projekt nakrútiť. Musí byť aj dobrý. Pripravované dielo Kriminálka Staré Mesto má na to všetky predpoklady.

Jednu z hlavných postáv v novom projekte stvárni herečka Zuzana Fialová. Zaujímavosťou však je, že práve ona je autorom myšlienky celého diela. „Bol to môj námet. Pred šiestimi rokmi. Pracovala som na synopse aj charakteroch postáv, ale potom som to už odovzdala skúsenejším ľuďom,“ prezrádza herečka. Keďže však vytvorila námet, postavu pre seba si takpovediac ušila na mieru. „Odmalička som čítala detektívky a túžila som sa stať vyšetrovateľkou,“ vysvetľuje so smiechom.

Práve na základe jej synopse však do projektu vstúpila aj Česká televízia. Momentálne sa rokuje s rakúskou verejnoprávnou televíziou. „Takéto spojenia nás môžu zachrániť pred tým, aby bolo všetko lacné. Násobením počtu divákov sa násobia aj financie a to je pre dobro veci,“ myslí si Fialová, ktorá záujem televízii prilákala aj známymi menami.

Práve vďaka jej niekoľkomesačnému presviedčaniu prijal ponuku napríklad Milan Lasica. „Nechcel už nakrúcať, ale napriek tomu s úlohou súhlasil,“ prezrádza Fialová. Zoznam známych hereckých mien pri ňom nekončí. „Spomeniem len niektorých, Emília Vášáryová, Tánička Pauhofová, Ňusi Bárta, Janko Koleník, český herec Matéj Hádek aj ja,“ vymenúva.

Príbehy v novej kriminálke predstavia Fialovú v novej polohe – ako kriminalistku. Milka Vášáryová stvárňuje Fialovej mamu, Milan Lasica bude bývalý kriminalista, ktorého skúsenosti a kontakty mnohokrát pomôžu k riešeniu prípadov. Zaujímavosťou je však aj meno, ktoré stoja na pozadí všetkých príbehov. „Jednotlivé prípady vychádzajú z kníh slovenského spisovateľa Dominika Dána. Tohto spisovateľa mám rada a vážim si aj jeho investigatívnu prácu,“ vraví herečka.

Réžie projektu, ktorý by mal mať na obrazovke Jednotky a Českej televízie premiéru na jeseň 2010, sa ujal Jan Sebechlebský. Za kameru sa postaví Peter Kelíšek, ktorý pracoval napríklad na filme Pokoj v duši. Producentom seriálu je Patrik Pašš. Nakrúcať sa bude v centre Bratislavy, v jej okrajových štvrtiach a v Prahe.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neberte intolerancie na ľahkú váhu, zistite si potrebné informácie.
Vo svojej práci buďte kreatívny a...

+ Ste veľmi blízko k prechladnutiu, obliekajte sa teplejšie hlavne ráno.
Nehádžte svoje chyby na svojich...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk