Toto je nová Lara Croft! Angelinu nahradí krásna Švédka s Oscarom

, 29.04.2016 14:34

Švédska herečka Alicia Vikander sa predstaví v pripravovanej snímke Tomb Raider, ktorá je ďalšou adaptáciou rovnomennej série počítačových hier. Informoval o tom magazín The Hollywood Reporter.

Herečka Alicia Vikander.
Herečka Alicia Vikander. Autor: SITA/AP, Matt Sayles

Dvadsaťsedemročná rodáčka z Göteborgu si zahrá hlavnú postavu – dobrodružku Laru Croft, ktorú v snímke Lara Croft – Tomb Raider (2001) a jej pokračovaní z roku 2003 Lara Croft – Tomb Raider: Kolíska života stvárnila americká herečka a režisérka Angelina Jolie.

Príbeh filmu sa zameria na mladú a neskúsenú Laru Croftovú, ktorá bude bojovať o prežitie počas svojho prvého dobrodružstva. Réžie novinky spoločností MGM a Warner Bros. sa ujme Nór Roar Uthaug, známy napríklad akčným trilerom Vlna (2015). Producentom bude zas Graham King.

Herečka Angelina Jolie ako Lara Croft.
Herečka Angelina Jolie ako Lara Croft. Autor: © 2003 Paramount Pictures

Alicia Vikander je držiteľkou Oscara za vedľajšiu úlohu v životopisnej snímke Dánske dievča (2015). Za výkon v tejto dráme ako aj za mysteriózne sci-fi Ex Machina (2015) ju tiež nominovali na Zlatý Glóbus či britskú filmovú cenu BAFTA, o ktorú sa v roku 2013 uchádzala aj v špeciálnej kategórii Rising Star.

Zaujímavosťou je, že s niekdajšou predstaviteľkou slávnej počítačovej hrdinky spája Vikanderovú aj oscarový úspech. Aj Jolie dva roky pred uvedením prvého filmu o Lare Croftovej získala svojho prvého a jediného Oscara – za výkon vo filme Narušení. Vikander si odniesla sošku tento rok a film o Croftovej by sa mal dostať do kín najskôr koncom budúceho roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Angelina Jolie #nový film #Alicia Vikander #Lara Croft
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na kávu zabudnite, zelený čaj vám spraví rovnakú iba zdravšiu službu.
Sami si môžete zato, že nič...

+ Kávu vymeňte za horúci čaj, nebudete mať problémy s trávením.
Len ľútosť vám nepomôže, budete musieť začať...