Bol dokonalý, chváli zosnulého Ledgera nový predstaviteľ Jokera

30.07.2016 10:00
Herec Jared Leto po prehliadke značky Gucci v...
Herec Jared Leto po prehliadke značky Gucci v Miláne. Autor: ,

Americký herec a hudobník Jared Leto si myslí, že výkon zosnulého Heatha Ledgera v úlohe zloducha Jokera v snímke Temný rytier (2008) je jeden z najlepších v kinematografii.

„Heath podal ako Joker bezchybný, perfektný výkon. Je to jeden z najlepších výkonov v kinematografii vôbec,“ povedal 44-ročný rodák z Bossier City v Louisiane v rozhovore pre magazín Rolling Stone.

Leto menovaného zloducha stvárňuje v akčnej snímke Jednotka samovrahov (2016). „Predtým som sa s Heathom stretol. Nepoznal som ho dobre, ale bol úžasný človek,“ dodal.

Herec Jared Leto ako Joker vo filme Jednotka...
Herec Jared Leto ako Joker vo filme Jednotka samovrahov.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Continental Film

Leto počas rozhovoru tiež priznal, že chvíľu váhal, či sa po Ledgerovi vôbec ujme roly Jokera alebo nie. Presvedčil ho fakt, že nekompromisného zloducha si zahralo viacero ľudí pred nimi, ako napríklad Jack Nicholson.

„Myslím, že ak by ho stvárnil len Heath a nebol by v komiksoch, možno by som mal pocit, že to nie je vhodné, ale po tom ako som zvážil jeho históriu, bolo to v poriadku,“ povedal umelec a dodal, že vďaka predošlým Jokerom aspoň vie, akým smerom sa pri hraní nemusí uberať.

#chvála #Jared Leto #Heath Ledger #výkon #Joker
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku