Prachař: Je ľahké človeka ponížiť, ale ľudia si nezaslúžia posmech

28.09.2016 08:40
Moderátorom večera bol Jakub Prachař.
Herec a moderátor Jakub Prachař na zábere z galavečera Elite Model Look 2016. Autor:

Český hudobník a moderátor Jakub Prachař, ktorý si už po druhý raz sadol do porotcovského kresla v šou Česko Slovensko má talent, je presvedčený, že nikoho zo súťažiacich netreba súdiť.

Preto sa ako porotca snaží vystupujúcich čo najviac povzbudiť a príliš ich nekritizovať. „Ja si stále hovorím, či mám vôbec právo tým ľuďom niečo vravieť – veľmi na to podľa mňa právo nemám, preto ani v šou veľa nehovorím… Vždy len na tie vystúpenia pozerám, a keď aj príde niekto so zlým číslom, tak je mi blbé niečo mu na to povedať, aby som ho v tej jeho činnosti do budúcna nezablokoval… Keď napríklad príde človek, ktorý povie, že zahrá pupkom, tak ho len povzbudím, nech zahrá, že to je vynikajúci nápad! Potom zahrá pupkom na hovno a ja sa radšej, než by som mu mal povedať, že tým pupkom zahral zle, zdržím komentára, lebo toho človeka v tej činnosti nechcem zastaviť… Radšej poviem, že zahral skvelo – veď kto už len tak hrá pupkom, že? A ešte tým môže toľko ľudí pobaviť… Možno tým pupkom pobaví viac ľudí, než prezident, tak nech na ňom hrá… A aj keď to neovláda dokonale, to neznamená, že je opovrhnutiahodný. Len to má jednoducho rád,“ povedal v rozhovore.

Každý človek má podľa neho talent na niečo iné a nemali by sme sa za to navzájom odsudzovať. „Každý má v mozgu niečo iné a človek nemôže len tak opovrhnúť niekým, pretože každý mozog funguje inak… Mnohí, čo prídu do Talentu, si naozaj úprimne myslia, že to, čo predviedli, je skvelé a vôbec nechápu, prečo my im hovoríme, že to tak nie je… Ale to už je potom na divákoch, aby posúdili, koho stojí za to poslať do ďalšieho kola, od toho tam ja nie som. Je ľahké človeka ponížiť, zvlášť keď niečo ovládate lepšie ako on. Mohol by som zobrať gitaru a zahrať, ale to nie je môj program, je to ich program. Stretnete tam veľa exotov, no ja som sa vždy snažil na ich vystúpeniach nájsť niečo dobré. Snažím sa byť k nim čo najotvorenejší. Veľa ľudí si naozaj nezaslúži taký ten blbý posmech,“ poznamenal 33-ročný rodák z Prahy.

Ľudskej túžbe stáť v žiare reflektorov vraj veľmi dobre rozumie. „Mnohí ľudia radi stoja na pódiu a ja im vlastne rozumiem, veľa ich má túto túžbu a tento program im to umožňuje, tak nech to využijú,“ dodal známy hudobník, ktorý vraj neraz premýšľal, akým číslom by mohol v šou sám zaujať. „Často som premýšľal, aké číslo by som mohol v Talente predviesť a vôbec by som nevedel. Tam je veľmi dôležité na začiatku ukázať niečo, ale nie príliš, aby to malo kam potom ísť v tom semifinále a musím povedať, že tí ľudia, čo to dokážu, ma fascinujú… Ja totiž absolútne neovládam žiadny talent natoľko, aby som ho mohol dávkovať. Každý talent, ktorý mám, robím furt naplno a furt si hovorím, že kedy už ľudia spoznajú, že to už je akože všetko…,“ zasmial sa známy hudobník, ktorý sa v najbližších mesiacoch plánuje podľa vlastných slov na chvíľu stiahnuť do úzadia.

„Momentálne točím v Čechách ešte jeden seriál, no mám už pocit, že ma všade bolo v poslednom čase až príliš, tak zas musím na chvíľku zastaviť, aby som nabral nejakú energiu. Už totiž cítim, že niektoré veci robím len zo zotrvačnosti a už sa nimi sám nebavím. A keď to nemá mať tú ľahkosť, tak je lepšie to chvíľu nerobiť,“ uviedol.

#kritika #Česko Slovensko má talent #hodnotenie #porotca #Jakub Prachař
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pamäť si uchováte sviežu vtedy ak budete meniť svoje návyky.
Dovolenka, ktorá vám zostala z minulého roka...

+ Kvalitná kozmetika zmierni kožné problémy a zlepší vašu pokožku.
To, čo dokážete dať druhým sa vám...