Polnišová ako hlas v novom večerníčku: Bola to riadna fuška!

Slovenská herečka Petra Polnišová vyhlásila, že práca na očakávanom seriáli Drobci, bola náročná.

14.12.2016 10:20
Herečka Petra Polnišová. Foto: ,
Herečka Petra Polnišová.
debata

Štyridsaťročná rodáčka z Bratislavy v animovanom večerníčku prepožičala hlas obom hrdinom – nezbedníkovi Benovi aj mudrlantovi Tomovi. „Bola to riadna fuška. Čo sa týka dabingovo-zvukovej práce, nič ťažšie som asi nerobila. Hlasy som totiž nahovorila v čase, keď seriál ešte nebol nakreslený. Ťažké bolo aj to, že som nahovorila obidve postavy, musela som sa na ne dobre nastaviť. Nahrala som hádam 1500 onomatopojí do hlasovej banky. Rôzne výkriky, slovíčka, zvuky, to bolo asi to najhoršie,“ uviedla herečka, ktorú napriek náročnosti práca veľmi bavila. „Sú veselí, hraví aj edukatívni. Som šťastná, že som na tomto animovanom seriáli mohla spolupracovať, strašne ma to bavilo,“ dodala.

Diváci a diváčky budú môcť vidieť večerníček, ktorý ponúkne sedem epizód, počas blížiacich sa sviatkov. Prvú časť uvedie RTVS na Dvojke na Štedrý večer. „Som rada, že RTVS podporuje pôvodnú animovanú tvorbu, lebo tu máme naozaj kvalitných tvorcov. Verím, že diváci sa zabavia, ja som sa smiala na každom diele,“ vyjadrila sa herečka, ktorá seriál pustila aj jej dvom synom – Simonovi a Félixovi.

„Samozrejme, už videli všetky diely a nielenže ich odobrili, ale u nás doma patria k zlatému fondu. Predsa len, dvaja bratia – asi sa v seriáli našli,“ prezradila Polnišová, ktorá sa predstavila napríklad vo filme Muzika (2007) a v súčasnosti účinkuje v zábavnej show Kredenc (2014) či seriáli Horná Dolná (2015).

debata chyba
Viac na túto tému: #večerníček #Hlas #Petra Polnišová #animovaný

+ Neprestávajte cvičiť, začiatky máte úspešne za sebou tak pokračujte.
Nesťažujte sa na šéfa, ak ste...

+ Nevyhovárajte sa na nedostatok času, preventívna prehliadka je prvoradá.
Peniaze, ktoré zarobíte vás...