Nová hviezda Star Wars! Britská kráska dostala rolu, v ktorej nesklame

14.12.2016 13:56

Nový diel Hviezdnych vojen s názvom Rogue One: Star Wars Story, ktorý bude mať premiéru vo štvrtok, predstaví novú hlavnú hrdinku.

Herečka Felicity Jones na londýnskej premiére...
Herečka Felicity Jones na londýnskej premiére nového príbehu zo série Star Wars. Autor: Reuters, NEIL HALL

Volá sa Jyn Ersoy a je to dievča, ktoré opustili ako mladú vo vojne, a je na ňom, aby sa rozhodlo, aké má ciele, napísala agentúra AP.

Režisér filmu Gareth Edwards sa spoločne s produkčným tímom rozhodol do úlohy obsadiť anglickú herečku Felicity Jonesovú, ktorá v minulosti získala nomináciu na Oskara za rolu manželky fyzika Stephena Hawkinga vo filme Teória všetkého.

Na rozdiel od iných hrdiniek Hviezdnych vojen sú diváci v prípade Jyn Ersoy oboznámení s jej pôvodom. Jej otec je vedec, ktorý kedysi pracoval pre Impérium a odišiel. Na začiatku filmu sa však k Impériu vracia a necháva svoju malú dcéru Jyn, aby sa o seba postarala sama. Tá sa v neskoršom veku musí vyrovnávať so svojou minulosťou.

„Mám rada jej odhodlanosť, kým v niečom neuspeje, tak sa nevzdáva,“ povedala Jones o úlohe, ktorú predstavuje. Nový diel Hviezdnych vojen už mal premiéru v Los Angeles a v utorok večer aj v Londýne a stretol sa s pozitívnymi recenziami.

Britský denník The Guardian snímke dal päť z piatich možných hviezdičiek, Empire Magazine a denník The Telegraph film ohodnotili štyrmi hviezdičkami.

#Nova #Star Wars #Felicity Jones #hrdinka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pozor na slniečko, často býva zradné, nepreháňajte to s ľahkým oblečením.
Investujte svoje peniaze,...

+ Doprajte výživu a hydratáciu aj vaším rukám aj nohám.
Strach nie je vhodným faktorom v práci, takto úspech...