Nová posila pre kráľovnú! Herec Goode si zahrá v seriáli The Crown

Anglický herec Matthew Goode si zahrá v druhej sezóne historického seriálu The Crown (2016) americkej spoločnosti Netflix.

26.01.2017 13:50
Matthew Goode Foto: ,
Herec Matthew Goode na archívnom zábere z festivalu v Toronte.
debata

V dramatickom projekte o britskej kráľovnej Alžbete II. a jej rodine sa predstaví ako fotograf Antony Armstrong-Jones, neskôr známy ako lord Snowdon, za ktorého bola panovníčkina mladšia sestra, princezná Margaréta, vydatá v rokoch 1960 až 1978.

Za seriálom The Crown stojí britský scenárista a dramatik Peter Morgan. Prvá séria, ktorá mala dovedna desať epizód, debutovala vlani v novembri a zamerala sa na posledné roky kráľovnej Alžbety II. ako princeznej a jej prvé roky na tróne. Mladú panovníčku stvárnila Claire Foy, jej manžela, princa Filipa si zahral Matt Smith a spomínanú princeznú Margarétu Vanessa Kirby.

Okrem nich sa v projekte predstavil aj John Lithgow, ktorý sa ujal roly Winstona Churchilla, či Jared Harris. Ten si zase zahral kráľa Juraja VI..

Séria má na konte dva Zlaté glóbusy. Jeden získala v kategórii Najlepší dramatický seriál a druhý si odniesla spomínaná Foy. Séria, ktorej druhá sezóna je momentálne v produkcii, by mala podľa plánov sledovať šesť desaťročí Alžbetinej vlády.

debata chyba
Viac na túto tému: #seriál #sezóna #Matthew Goode #The Crown

+ Zdravého ducha si udržíte čerstvou citrusovou šťavou a úsmevom.
Vo financiách myslite racionálne, vysoký...

+ Stanovenie časových limitov pre cvičenie zvyšuje efektivitu tréningu.
Organizácia pracovného dňa podľa priorít...