Šou Zem spieva má víťaza, stal sa ním súbor Urpín

09.04.2017 11:00
Urpin
Folklórny súbor Urpín. Autor:

Po desiatich kolách sa šou Zem spieva skončila. O víťazovi rozhodli diváci počas sobotňajšieho finále, ktoré odvysielala RTVS.

O hlasy na pódiu bojovalo desať súťažiacich – Horehronskí chlopi, Sestry Matákové, Detská spevácka skupina Šafolka, Štefan Štec, Folklórny súbor Urpín, Folklórna skupina Raslavičan, Ľudová hudba Martinky Bobáňovej, Rusínske trio, Detský folklórny súbor Kornička a Peter Vajda. Spomedzi nich napokon diváci zvolili víťaza – folklórny súbor Urpín.

V šou dostali priestor neprofesionálni slovenskí folkloristi, ktorých tvorcovia relácie vyberali ako zástupcov jednotlivých regiónov, dohromady televízia predstavila 63 amatérskych súborov, skupín, tanečníkov a spevákov. Formát si kládol za cieľ uctiť si predovšetkým tradície našich predkov a ukázať krásy slovenskej krajiny.

Moderátorsky šou zastrešila trojica mladých umelcov zo zoskupenia S hudbou vesmírnou, o réžiu a produkciu formátu sa postaral Peter Núňez a jeho tím. Ako sa pozícia moderátorky folklórnej šou páčila Dominike Morávkovej? A čo hovorilo jej okolie? „Stretla som sa s prajným názorom okolia. Rodina nám drží palce, kamaráti tiež. Ten, kto nás nepozná alebo neholduje nášmu humoru, môže sa čudovať, môže byť dotknutý alebo aj nahnevaný. Uvedomujem si, že nevyhovieme každému. Ale budeme robiť, čo nás baví, aj keby sme mali len jedného fanúšika. No ale asi nie v tom najsledovanejšom čase,“ povedala v rozhovore pre Pravdu.

Folklórny súbor
		Urpín.
Sestry
		Matákové.
+7Detská spevácka
		skupina
		Šafolka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Zem spieva #Urpín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Obedujte teplé jedlá so zeleninou, prospeje vám to.
Preberte si všetky pre a proti a následne sa...

+ Uvoľnite sa v kruhu rodiny, urobí vám to dobre.
Realizujte svoje plány pomaly, nebojte sa, všetko časom...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk