Karel Roden hviezdou v seriáli HBO. Bude hrať v novinke Terapie

V barrandovských ateliéroch sa v pondelok začala nakrúcať česká verzia úspešného seriálu Terapie s Karlom Rodenom v hlavnej úlohe.

28.09.2010 07:00
Karel Roden - Bathory Foto:
Herec Karel Roden vo filme Bathory. V seriáli HBO bude vyzerať o niečo súčasnejšie.
debata

Portálu iDNES.cz to potvrdila Pavla Brožková, hovorkyňa HBO, ktorá má tento projekt na starosti. Pre českú pobočku medzinárodnej televízie to bude prvý seriál, ktorý realizuje na českom území v českej produkcii a s českými hercami.

Ide o verziu známeho projektu, ktorý má základ v izraelskej sérii Be Tipul (2005). Americkú podobu s názvom V odbornej starostlivosti (2008) už vysielala Česká televízia. Hlavnú postavu si v nej zahral Gabriel Byrne, ktorý za rolu získal Zlatý glóbus. Seriál má na svojom konte aj dve ceny Emmy a cenu WGA za scenár.

Českú podobu režírujú držitelia ocenenia Český lev Petr Zelenka a Marek Najbrt, scenáre jednotlivých dielov okrem nich napísali Iva Klestilová, či Ben Tuček a Robert Geisler, spoluautori Najbrtovho filmu Protektor (2009). Výrobu seriálu pre HBO zabezpečuje spoločnosť Stillking Films, ktorá momentálne pripravuje aj štvrtú Mission: Impossible.

Hlavnú úlohu rozporuplného psychoterapeuta si zahrá známy herec Karel Roden, ktorý nedávno dokončil prácu na historickom filme Lidice. „Som na to veľmi zvedavý, bude to úplne iný druh práce ako film,“ povedal držiteľ Českého lva, ktorý je známy svojím profesionálnym prístupom.

Seriálom si česká HBO rozširuje domácu produkciu, do ktorej patrí napríklad cyklus stand-up comedy šou Na stojáka, dokumenty z cyklu Bez cenzúry, alebo film režiséra Jaroslava Fuita Dvojka (2009). „Dúfame, že Terapie, na ktorej pracujeme s umelcami, ktorí nepatria do bežnej seriálovej stajne českých televízií, dá pojmu český televízny seriál úplne nový rozmer,“ poznamenal o projekte generálny riaditeľ HBO Česká republika Ondřej Zach.

Karel Roden najml. vo svojej kariére už hral viac ako 80 postáv v českých aj zahraničných filmoch. V zahraničí zaujal menšími či väčšími rolami vo filmoch ako Blade 2 (2002), Nepriestreľný mních (2003), Hellboy (2004), či Prázdniny pána Beana (2007). Hral napríklad aj vo filmovom spracovaní balád Karla Jaromíra Erbena Kytice (2000), či v ostatnom filme Juraja Jakubiska Bathory (2008).

debata chyba

+ Dajte svoj život do rovnováhy aj čo sa týka zdravého životného štýlu.
Sledujte trh, aby ste mali prehľad o...

+ Navštevujte pravidelne lekára, aby ste mali prehľad. Kontrola je dôležitá.
Odkladajte si časť príjmu, aby ste...