Müller prespieval starý hit pre Nesmrteľných, museli ho prehovárať

30.09.2010 05:00
Richard Müller
Spevák Richard Müller vystúpil v rámci Art Film Festu v Trenčianskych Tepliciach. Autor:

Spevák Richard Müller akceptoval ponuku podieľať sa na hudbe k jednému z príbehov série televíznych filmov Nesmrteľní.

Spolu s Martinom Hudákom, jedným z producentov série, vytvorili remake známej Richardovej piesne Monogamný vzťah, ktorá bude nosným motívom Lermontovovej Maškarády. „S Richardom sme spolupracovali teraz na videoklipe k jeho singlu UŽ a som veľmi rád, že prijal ponuku aj do Nesmrteľných,“ povedal Hudák pre médiá na margo spolupráce.

„O spoluprácu ma poprosil pán Emil Horváth, na základe jeho impulzu sme pesničku naozaj nahrávali úplne nanovo,“ vysvetľuje Richard. „Priznám sa však, že na začiatku som sa tomu nápadu trochu vzpieral. Pre mňa je celý album Monogamný vzťah príliš osobný, nevedel som si predstaviť, že z neho niekedy niečo použijem na akýkoľvek iný účel. Po pár stretnutiach s Martinom Hudákom však musím povedať, že mu úplne dôverujem.“

Maškarádu – drámu o tom, čo všetko môže spôsobiť bezhraničná žiarlivosť a že aj naoko nevinná hra nemusí dopadnúť šťastne, režíroval Emil Horváth a scenáristicky sa pod ňu spolu s režisérom podpísal aj Rasťo Piško. Účinkujú v nej známi herci, medzi nimi Jíří Langmajer, Elena Podzámska, Lívia Bielovič či Juraj Loj.

Nesmrteľní je séria desiatich televíznych filmov, nakrútených na motívy svetoznámej a slovenskej literatúry prenesených do súčasného prostredia. Námetom pre jednotlivé filmy boli diela ako Rozum a cit od Jane Austinovej, Revízor N.V. Gogoľa, Diabol L.N. Tolstého, Maškaráda od M.J. Lermontovova, Pani Bovaryová Gustava Flauberta, Dáma s kaméliami Alexandra Dumasa, Podivný príbeh Dr. Jekylla a pána Hydea od R.L. Stevensona, Moliérov Don Juan, Cyrano z Bergeracu Edmonda Rostanda, či slovenská klasika Martina Kukučína Rysavá jalovica.
Skladba Monogamný vzťah v novej verzii sa nahrával v bratislavskom štúdiu Creative Music House dva dni a okrem dvojice Müller – Hudák sa na ňom podieľali Peter Graus a Pavol Hubinák. Sériu Nesmrteľní v týchto dňoch vyrába produkčná spoločnosť OREO a na obrazovkách STV sa objaví od 8. novembra.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku