Nezabudnuteľná Makepeacová - Kamila Magálová jubiluje. Má 60!

Obľúbená herečka a podnikateľka Kamila Magálová sa v utorok 16. novembra dožíva 60 rokov.

14.11.2010 15:00
Kamila Magálová Foto:
Herečka Kamila Magálová.
debata

Dcéra popredného dirigenta Ladislava Slováka a sestra herca Mariána Slováka, nemenej známa v umení sa narodila 16. novembra 1950. Rodáčku z Bratislavy sme po absolvovaní štúdia herectva na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v roku 1975 videli najprv na doskách Poetického súboru bratislavskej Novej scény, v roku 1982 nastúpila do Slovenského národného divadla (SND). Okrem toho neraz účinkovala v štúdiu L+S a na Malej scéne.

Najväčší divácky ohlas mali jej herecké výkony v divadelných inscenáciách Pozor na Leona, Malá nočná hudba, Na skle maľované, v Čerticiach, Chrobákovi v hlave a v hre Tančiareň. Stvárnila desiatky filmových postáv. Naposledy to bola postava sympatickej stredoškolskej profesorky s jej bežnými životnými starosťami v českej komédii Líbaš jako Bůh (2008).

Nezabudnuteľne nadabovala seržantku Herriet Makepeacovú v anglickom televíznom seriáli Dempsey a Makepeacová, ale i mnohé ďalšie postavy, napríklad matku Majky (A pobežím až na kraj sveta), Alexandru Lvovnu (Lev Tolstoj), Magdalénu (Zabudnite na Mozarta). Účinkovala v mnohých televíznych filmoch (Americká tragédia, Eugen Onegin, Oco, mama a ja, Medveď, Útrapy z rozumu, Výstrel na Bonaparta, Zasažená bleskem, Ruth to vidí jinak) a televíznych seriáloch (Bakalári, Život bez konca, Rádio či najnovšie Odsúdené).

Vo svojej kariére sa prezentovala aj ako speváčka v muzikáli Cyrano z predmestia. Bola glosátorkou v zábavnej relácii Inkognito, ale aj mnohých ďalších.

Golf, tenis, kone… Toto všetko neodmysliteľne patrí k tejto slovenskej herečke. Podnikanie spolu s manželom Slavomírom, ktorý už predtým mal podnikateľské skúsenosti v reklamnej agentúre jej ide veľmi úspešne. Chátrajúci kaštieľ prerobili na luxusný hotel, keďže obaja milujú kone, založili jazdecký klub, dalo by sa povedať, že čoho sa Kamila chytí, v tom je dobrá, či je to hotelierstvo, jazdectvo či varenie, ktorým sa teraz prezentuje aj na televíznej obrazovke.

Okrem ešte stále občasného účinkovania v divadle je aj Veľvyslankyňou dobrej vôle UNICEF na Slovensku, patrónkou Slobody zvierat a prezidentkou Nadácie na záchranu koní. Pokiaľ jej popri týchto všetkých aktivitách ostane čas na seba, rada jazdí na koni, hrá golf, tenis a rada cestuje po svete.

Zdena Studenková (vľavo) a Kamila Magálová v...
Slovenská herečka Kamila Magálová sa objaví v...
+3Marián Geišberg ako ešte stále pomerne...
debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nemajte strach, všetko dopadne podľa vašich najlepších predstáv.
Hrajte na istotu, zaručí vám to postup vo vašej...

+ Nezahrávajte sa so svojim zdravím, vkladajte doňho dostatok času.
Nakúpte si všetko čo potrebujete, avšak pozor...